(تصویر) کشف جمجمه با قدیمی ترین شواهد جراحی گوش


روآرو- جمجمه ای باستانی که در یک عمارت 6000 ساله در اسپانیا پیدا شده است، هنوز نشانه هایی از جراحی گوش را در خود حفظ کرده است، که دانشمندان معتقدند قدیمی ترین شواهد چنین جراحی بر روی انسان است. این کشف قابل توجه اولین شواهد جراحی گوش را به شدت رد می کند.

به گزارش فرارو. باستان شناسان پیشنهاد کرده اند که بیماران ممکن است دچار عفونت حاد در هر دو گوش گوش میانی شوند که باعث گوش درد شدید و حتی تب می شود. قبل از درمان، مایع در پشت پرده گوش جمع می‌شود که می‌تواند باعث ایجاد توده قابل مشاهده در جمجمه، کاهش شنوایی یا حتی التهاب تهدید کننده زندگی در پوشش خارجی مغز شود.

اگرچه جراحی گوش در حال حاضر ساده ترین و ساده ترین روش برای درمان عوارض در این قسمت از بدن است، اما باید توجه داشت که چنین عمل هایی قبل از اواسط قرن نوزدهم تنها در تلاش های ناامیدانه برای نجات جان انجام می شد. از سوی دیگر، جراحی گوش، حتی در نیمه اول قرن نوزدهم، نوعی جراحی بود که فقط برای افرادی که در معرض خطر مرگ بودند تجویز می شد و اغلب منجر به شکست و از دست دادن جان افراد می شد. با این حال، تفاسیر برخی نوشته‌های باستانی نیز به مداخلات جراحی روی گوش در قرن اول میلادی اشاره می‌کند، اما شواهد محکمی برای آنها یافت نشد. اما اکنون با کشف این جمجمه جدید در اسپانیا، شواهد این نوع جراحی به طرز شگفت انگیزی به هزاران سال پیش برمی گردد.

این جمجمه در یک مکان باستان شناسی به نام Dolmen of El Pendónis پیدا شد که در هزاره چهارم قبل از میلاد به عنوان محل دفن مورد استفاده قرار می گرفت. نکته جالب در مورد این سایت این است که به نظر می رسد کسانی که این بنای یادبود را حفظ کرده اند، سر، اندام ها و استخوان های لگن ده ها جسد را در تلاشی تشریفاتی برای “جدا کردن افراد” از هم جدا کرده اند و همانطور که می دانند اعضای پیدا شده، به نظر می رسد که خیلی خوب کار خود را انجام داده اند

از آنجایی که جمجمه یک بیمار به صورت جداگانه پیدا شد، نمی‌توانست چیز زیادی در مورد صاحبش به ما بگوید. تنها چیزی که در اینجا می توان فهمید این است که جمجمه متعلق به یک زن است، اما از آنجایی که هیچ دندان یا اعضای دیگری به جمجمه متصل نیست، نمی توان گفت که او چقدر زندگی کرده است. با این حال، بر اساس محل قرارگیری دندان ها و جوش خوردن جمجمه، دانشمندان بر این باورند که این زن ممکن است در اواخر دهه 20 زندگی خود، بین 35 تا 50 سالگی باشد. همچنین شواهدی مبنی بر انجام اولین عمل جراحی گوش وجود دارد.

عفونت گوش او به حدی بود که بدون تزریق و جراحی انجام شد که نشان می داد راه دیگری برای درمان آن وجود ندارد. معاینه جمجمه دانشمندان معتقدند که جراحی گوش ماقبل تاریخ باید درد غیرقابل تحملی داشته باشد زیرا اثرات جراحی حاد هنوز به وضوح قابل مشاهده است. برای سوراخ کردن جمجمه پشت گوش، زن باید بچسبد. در دوران ماقبل تاریخ بسیاری از داروها حاوی داروهای قابل استفاده در این گونه جراحی ها شناخته شده بودند، اما شاید وضعیت زنان به قدری وخیم بود که فرصتی برای تهیه چنین داروهایی وجود نداشت یا دلایل دیگری برای عدم استفاده از آنها وجود داشت. ذکر شود. البته دانشمندان به تنهایی نمی توانند چنین شواهدی را شناسایی کنند و احتمال استفاده از چنین سر نیز منتفی نیست.

کشف جمجمه با اولین شواهد جراحی گوش

با این حال، جراحی گوش انجام شد و شواهد نشان می دهد که جراحی نیز موثر بوده است. استخوان های نزدیک هر دو گوش نشانه هایی از سوءتغذیه را نشان می دهند که محل عفونت را نشان می دهد، اما در هنگام مرگ نیز علائم عفونت را نشان نمی دهد. در واقع، ما شاهد بازسازی استخوان در این ناحیه هستیم، زیرا استخوان جدید که بخشی مشترک از روند بهبودی است، در اینجا به وضوح قابل مشاهده است. اگرچه ممکن است هر دو گوش نیاز به جراحی داشته باشند، اما فقط سمت چپ جمجمه اثر یک چاقوی V شکل دارد. عدم وجود علائم جراحی در سمت راست نشان می دهد که زخم در هنگام مرگ زن بهبود یافته است، به این معنی که او ممکن است دو بار در طول زندگی خود تحت عمل جراحی دردناک گوش قرار گرفته باشد.

نویسندگان این مطالعه در مقاله خود می نویسند: «بر اساس تفاوت های موجود در بازسازی استخوان بین دو شقیقه، به نظر می رسد این روش ابتدا بر روی گوش راست اعمال شده است. سپس به دلیل اینکه گوش دیگر زنگ خطر کافی بود، نیاز به مداخله مجدد ضروری شد و زن ماقبل تاریخ در نهایت از هر دو جان سالم به در برد. با این حال، هنوز نمی توان تعیین کرد که آیا این دو عمل به طور مداوم انجام شده اند یا ماه ها یا سال ها. با این حال، این اولین شواهد مستند از جراحی گوش تا به امروز است. هر دو استخوان اسکلتی در حال حاضر کار می کنند، بنابراین به احتمال زیاد این اولین جراحی زیبایی رادیکال در “تاریخ بشر” است. نتایج این مطالعه در یک مجله دقیق است. گزارش علمی رهایی.

منبع: Sciencealert

ترجمه: مصطفی جرفی فرارو


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم