تصویب مجوز واردات 70 هزار دستگاه خودروی سواری در کمیسیون تلفیقدر لایحه بودجه 1401 به مجوز واردات 50 هزار خودروی سواری اشاره شده است که در جریان بررسی لایحه بودجه دولت، کمیسیون تلفیق شورای اسلامی این مجوز را لغو کرد اما چند روز بعد بودجه به دادگاه رفت و اخیراً درخواست نمایندگان مجلس بررسی و کمیسیون موضوع واردات خودروهای سواری را بررسی کرد.

به گزارش تسنیم؛ جعفر قادری عضو کمیسیون تلفیق شورای اسلامی در گفت وگو با تسنیم در پاسخ به سوالی مبنی بر تغییرات بیشتر در تبصره 7 لایحه بودجه 1401 گفت: دیشب درباره این ماجرا بحث شد. یادداشت ها و شماره های مرتبط اصلاح شده اند.

وی افزود: «یکی از موضوعاتی که در این جلسه مطرح شد، واردات خودروهای سواری بود.» در کمیسیون رای گیری شد.

قادری درباره تغییر زمان‌بندی واردات خودرو در لایحه بودجه گفت: علی‌رغم اینکه پیش از این در کمیسیون تلفیق بحث حذف خودروهای سواری مطرح شده بود، برخی نمایندگان مجلس معتقد بودند با توجه به سفر اخیر رئیس‌جمهور به ایران، خودرو بر آماده‌سازی زمین تاکید دارد. واردات خودرو فرصت خوبی برای ورود مجلس است.

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز گفت: از سوی دیگر برخی نمایندگان بر این باورند که ما نباید دوباره وارد این موضوع شویم زیرا مجمع تشخیص مصلحت نظام هنوز برنامه ای برای واردات خودرو در مجلس تعیین نکرده است، اما بر سر این موضوع اختلاف نظر وجود داشت. اما در نهایت این پیشنهاد در کمیسیون مشترک به رای گذاشته شد.

وی در خصوص نظر دولت در مورد واردات خودروهای سواری گفت: نظر دولت در مورد واردات خودروهای سنگین مثبت است اما اعلام کرده اند که نظر خاصی در مورد خودروهای سواری ندارند.

در بحث خودرو، کمیسیون مشترک کمیسیون به دلایلی واردات خودرو را حذف کرد.کارگران.

تصویب واردات 70 هزار خودروی سواری در کمیسیون تلفیق

بر اساس تغییرات اعمال شده در کمیته تلفیق شورای اسلامی متن به شرح زیر است: به جز الحاقیه تبصره 7 بودجه 1401: تکمیل پروژه نیمه نهایی راه آهن و تعمیر نقاط حادثه خیز. در راه، توسعه فرهنگ حمل و نقل و بهبود کنترل تردد و ناوگان کشتیرانی در سال 1401 از محل ارز غیر صادراتی و بر اساس سیاست های کلی به دولت اجازه داده شد. این سامانه مشمول مجوزهای واردات زیر توسط بخش خصوصی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد. مالیات بر درآمد مصوب هیأت وزیران و درآمد حاصل از آن پس از گردش خزانه در ردیف پنجاهم این حساب قانونی قرار می گیرد.

همچنین سید محدرضا میرتاج الدینی رئیس کمیته هدفمندی یارانه های کمیسیون تلفیق در سال 1401 در خصوص کالاهای وارداتی ذکر شده در پیوست 7 بیان کرد: کالاهای وارداتی شامل کامیون می باشد.50000 مسافر و 20000 مسافر. 10000 خودروی هیبریدی سوختی و الکتریکی، 10000 توک توک، یخچالی و توک توک، 10000 اتوبوس و اتوبوس درون شهری، 1000 کامیون یخچال دار و 5000 کامیون سنگین بدون در نظر گرفتن نوع و ساخت تا 5 سال. خواهد بود


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم