ترس از افسران زن کنترل مواد مخدر را پنهان کنید!در شرایطی که یک زن روسی مسئول کنترل مواد مخدر در ایران حضور دارد و از برترین ورزشکاران رشته های مختلف ورزشی در لیست RTP الگوبرداری می کند اما این مشکل با پنهان کاری و انتقاد ورزشکاران همراه است.برخی.

به گزارش ایسنا، چندی پیش اعلام شد که عوامل وادا از روسیه جمعه گذشته با وزنه برداران تیم ملی ایران دیدار کردند تا از آنها تست مواد مخدر بگیرند. حضور این وزنه برداران در مقابل خانه هایشان باعث تعجب برخی از وزنه برداران شده بود زیرا در گذشته همیشه درخواست می کردند که به مجموعه آزادی بیایند و آزمایش دارو بدهند و اگر ورزشکار نتواند به نمونه گیری برود مامور می رود. به محل سکونت او اما این بار مامور وادا به خانه وزنه بردار رفت.

به دنبال این مسائل، اداره ملی مبارزه با مواد مخدر (ایران نادو) اعلام کرد که سازمان مبارزه با مواد مخدر ITA یک آژانس وادا نیست و توسط فدراسیون جهانی و از این نظر فدراسیون جهانی حساب‌های ورزشی تعیین شده است. در مورد چیزی که ایمیل می شود ثبت آدرس الزامی است

اما اکنون این سوال پیش می آید که چرا برخی از ورزشکاران از حضور آژانس بین المللی مبارزه با مواد مخدر (ITA) و مسائل مربوط به حضور این مقام روسی الاصل که از پنجشنبه گذشته در ایران به سر می برد ناراحت هستند؟ آیا ورزشکاران ایرانی در لیست RTP در آخر این هفته نمونه دارویی دریافت خواهند کرد؟

چرا باید چنین اتفاقی را توطئه ای علیه یک ورزشکار با انضباط و خوشبو تلقی کرد و دلیلی بر عدم خوش بینی آنها نسبت به این رویداد داشت؟

مهم این است که به گفته قائم مقام دبیرکل ستاد ملی مبارزه با مواد مخدر (ایران نادو)، حضور آژانس بین المللی مبارزه با مواد مخدر (ITA)، افسر کنترل مواد مخدر در ایران، با مشارکت در مسابقات تکواندو برای تست نخبگان. ورزشکاران این هفته از ورزشکاران رشته های ورزشی مانند دوچرخه سواری، شنا، تکواندو، وزنه برداری که در لیست RTP قرار دارند، نمونه برداری از مواد مخدر انجام می شود.

اما کدام ورزشکاران در لیست RTP قرار دارند؟ یکی از اختیارات آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (WADA) که به آژانس ملی مبارزه با مواد مخدر (NADU) منتقل شده است، آزمایش ورزشکار در هر سطحی است، حتی اگر او مرخصی داشته باشد و آسیب دیده باشد. و برای دنبال کردن کد. تعریف شده در وادا و به عنوان یک قانون استاندارد، ورزشکارانی از فدراسیون های مختلف، عمدتاً کنفدراسیون المپیک، که نام آنها به وادا اعلام شده است، در لیست RTP گنجانده شده است.

توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که ورزشکاری که در لیست RTP قرار دارد در صورتی که سه تخلف در این زمینه مرتکب شود، عملاً محروم می شود. یعنی اگر ورزشکار دو بار آدرس را وارد نکند و ستاد مبارزه با مواد مخدر به او ایمیل بزند و اعلام کند و یک بار افسر ستاد برای آزمایش بفرستد و در نهایت ورزشکار را سه بار پیدا کند برابر است. مصادره شود..

موضوع مهم دیگری که از سوی معاون دبیرکل دفتر ملی مبارزه با مواد مخدر (ایران نادو) مطرح شد، رد شدن موارد مطرح شده از جمله آدرس ارائه شده توسط فدراسیون ملی به آژانس بین المللی مبارزه با مواد مخدر (ITA) است. و کاملا اشتباه است.فدراسیون ملی هیچ نقشی در این زمینه ندارد و وقتی بازیکنان نمی خواهند مسئولیت پذیر باشند اینگونه مسائل را مطرح می کند! از آنجایی که این فرآیند کاملاً شخصی است و حساب‌ها و معیارهای فدراسیون جهانی برای انتخاب ورزشکاران نخبه و شناخته شده، ورزشکاران عنوان هر زمان که فدراسیون جهانی بخواهد آنها را آزمایش کند، بیشتر زیر ذره بین قرار می‌گیرند.

بنابراین، این تصور که آژانس بین المللی کنترل مواد مخدر (ITA) فقط به خانه ورزشکاران خاصی در یک رشته خاص می رود، درست نیست و مانند سایر ورزشکاران در لیست RTP است.

سوال دیگری که باید در نظر گرفت این است که چرا ورزشکاران باید با تست فراری مخالفت کنند؟ آیا می توان مدت معینی را مجوز ساخت دارو دانست و به ورزشکار اجازه ساخت دارو داد و نمونه کنترل دارو از او دریافت نکرد؟

در واقع، ورزشکاران در یک سطح، مانند المپیک آسیایی، یکی از بهترین ورزشکاران کشور هستند و در هر زمان زیر ذره بین فدراسیون جهانی و آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (WADA) قرار دارند. اجازه استفاده از مواد و روشها بلامانع است و باید مسئولیت رفتار و اعمال خود را بر عهده بگیرد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم