بزرگترین نژاد بشر را با 27 میلیون اجداد ایجاد کنید!روآرو- محققان موسسه داده های بزرگ دانشگاه آکسفورد گام بزرگی را به سمت نقشه برداری کل رابطه ژنتیکی بین انسان ها برداشته اند که منجر به ایجاد یک شجره نامه واحد شده است که نشان دهنده اجداد همه ما است. این یک مطالعه جالب است که در یک مجله منتشر شده است علوم پایه منتشر شده است که شجره نامه شامل 27 میلیون اجداد از نسل ما است.

به گزارش فرارو. در دو دهه گذشته پیشرفت های قابل توجهی در تحقیقات ژنتیکی انسان مشاهده شده است که داده های ژنتیکی صدها هزار نفر از جمله هزاران مورد ماقبل تاریخ را تولید کرده است. این فرصت هیجان انگیز برای ردیابی ریشه های تنوع ژن های انسانی برای ایجاد یک نقشه کامل از نحوه تعامل مردم در سراسر جهان با یکدیگر. تاکنون، چالش اصلی این جنبه، یافتن راهی برای ترکیب توالی‌های ژنی از پایگاه‌های داده مختلف و توسعه الگوریتم‌هایی برای مدیریت داده‌هایی با این اندازه بوده است. با این حال، رویکرد جدیدی که امروز توسط محققان موسسه داده‌های بزرگ آکسفورد منتشر شد، می‌تواند به راحتی داده‌ها را از منابع و مقیاس‌های متعدد ترکیب کند تا میلیون‌ها ژن را ساده کند.

دکتر ایان وانگ، ژنتیک‌دان تکاملی در موسسه داده‌های بزرگ آکسفورد و متخصص ژنتیک، توضیح می‌دهد: “ما در حال ساختن یک پایگاه بزرگ شجره‌شناسی برای همه بشر هستیم، مسیر تاریخی تنوع ژنتیکی که امروزه در انسان‌ها پیدا می‌کنیم. این “. نویسنده اصلی مطالعه. آن را به درستی نشان داده و الگوبرداری کنید. این شجره نامه به ما اجازه می دهد تا ببینیم که توالی ژنتیکی هر فرد چگونه با افراد دیگر در تمام زمینه های ژن مرتبط است. از آنجایی که یک ناحیه ژنتیکی از یک والد مجرد، اعم از مادر یا پدر به ارث می رسد، اصل و نسب هر نقطه از ژن را می توان یک درخت در نظر گرفت. مجموعه ای از شجره نامه ها که به «نظم درخت» یا «نمودار آشتی اجدادی» معروف است. این مجموعه نقاط ژنتیکی را در طول زمان به اجدادی که برای اولین بار تنوع ژنتیکی در آنجا ظاهر شد، متصل می کند.

دکتر آنتونی وایلدر اوونز، سرپرست این تحقیق، که بخشی از تحقیقات خود را در مؤسسه کلان داده آکسفورد انجام داده و اکنون محقق فوق دکترا در برود است، گفت: “در اصل، ما در حال توسعه ژن های اجدادی خود هستیم.” MIT و هاروارد ما و ما می خواهیم از آنها برای ایجاد شبکه گسترده ای از مخاطبین استفاده کنیم. سپس می توانیم زمان و مکان زندگی این اجداد را تخمین بزنیم. مزیت این رویکرد این است که فرضیات بسیار کمی در مورد داده های پایه ایجاد می کند و همچنین می تواند نمونه هایی از ادیان جدید و قدیمی را بپذیرد. این مطالعه داده‌های مربوط به ژن‌های انسان مدرن و باستانی را از هشت پایگاه داده مختلف ترکیب کرد و در مجموع 3609 توالی ژنتیکی از یک جمعیت 215 نفری را شامل شد. ژن‌های باستانی شامل نمونه‌هایی هستند که در سرتاسر جهان یافت می‌شوند و بین 1000 تا 100000 سال قدمت دارند. الگوریتم ها نشان داده اند که اجداد مشترک انسان باید در کجای درختان تکاملی قرار گیرند تا الگوهای تنوع ژنتیکی را توضیح دهند. شبکه ایجاد شده توسط این الگوریتم حدود 27 میلیون نفر از اجداد ما را پوشش می دهد.

پس از افزودن داده های مکان به این ژن های نمونه، نویسندگان از یک شبکه برای تخمین مکان زیستگاه جد مشترک پیش بینی شده استفاده کردند. نتیجه دستیابی به رویدادهای مهمی در تاریخ تکامل بشر از جمله مهاجرت به خارج از آفریقا است. اگرچه نقشه‌برداری سلسله‌شناختی اکنون منبعی غنی است، اما هدف تیم تحقیقاتی این است که با ادامه ادغام داده‌های ژنتیکی موجود، آن را جامع‌تر کند. در واقع، از آنجایی که توالی های درختی داده ها را به طور موثر ذخیره می کنند، مجموعه داده ها می توانند به راحتی میلیون ها ژن اضافی را ذخیره کنند.

دکتر وانگ گفت: این مطالعه راه را برای نسل بعدی DNA هموار می کند. با بهبود کیفیت توالی‌های ژنتیکی از نمونه‌های DNA مدرن و باستان‌شناسی، تبارشناسی دقیق‌تر می‌شود و در نهایت می‌توانیم یک نقشه واحد ایجاد کنیم. “نقشه ای یکپارچه که تنوع ژنتیکی کاهش یافته همه مردمی که امروز می بینیم را توضیح می دهد.” دکتر وونز، یکی دیگر از دانشمندان حاضر، افزود: «در حالی که تمرکز این مطالعه بر روی انسان است، این رویکرد ممکن است برای طیف وسیعی از موجودات، از اورانگوتان گرفته تا باکتری، معتبر باشد». “این رویکرد می تواند به ویژه در ژنتیک پزشکی و در جدا کردن پیوند واقعی بین ژنتیک و بیماری از یک جعلی از تاریخ اجدادی مشترک ما مفید باشد.”

منبع: sciencedaily

ترجمه: مصطفی جرفی فرارو


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم