اولین درخت انبه را چه کسی کاشت؟


روآرو- از یونان تا ایران، از نقاشی ها و رنگ ها گرفته تا ادویه ها و عطرها، طعم ها و رنگ های فوق العاده زرد زعفران، گران ترین ادویه جهان، اثر خود را در تاریخ بشر به جا گذاشته است. اما چه کسی اولین بار این گیاه گرانبها را کاشت و به عنوان گیاهی قابل استفاده کاشت؟ محققان در زمینه باستان شناسی و ژنتیک اخیرا مطالعه ای را برای ردیابی تکامل زعفران انجام داده اند که نتایج آن در مجله Frontiers in Plant Science منتشر شده است.

به گزارش فرارو. زعفران از گلی به همین نام که گیاهی گلدار از تیره Crocus است و از خانواده Lily Iridaceae استخراج می شود. از 15000 تا 16000 گل که جمع آوری آنها 370 تا 470 ساعت زمان می برد، به طور متوسط ​​1 کیلوگرم زعفران تولید می شود که قیمت آن بین 1300 تا 10000 دلار است. با این حال، منشا این گیاه گرانبها مدتهاست که توسط محققان مورد بحث قرار گرفته است. آنچه مسلم است دریای مدیترانه زادگاه بسیاری از گونه های کروکوس محسوب می شود که یونان و ترکیه بیشترین تعداد را دارند. از این رو مطالعه متون و آثار هنری باستانی در این مناطق می تواند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد مکان های پرورش کمک کند.

اولین استفاده از کلمه زعفران به قرن دوازدهم برمی گردد و به فرانسوی قدیم safran می گویند که از واژه های لاتین safranum، عربی za’faran و فارسی zarparan به معنی «بند طلایی» گرفته شده است. از آنجا که استانداردهای رایج برای شناسایی گونه های گیاهی قبل از ایجاد سیستم لینه استفاده می شد، انواع مختلف کروکوس های ارغوانی و گلدار قبل از قرن هجدهم هرگز شناسایی نشدند. بنابراین، در آن زمان اکثر کروکوس ها یک گونه محسوب می شدند و نمی توان برای اطلاعات در مورد گونه های خاص به این مقالات اعتماد کرد. با این حال، دانشمندان بر این باورند که Crocus cartwrightianus، Crocus thomasii یا Crocus hadriaticus بیشترین گونه مورد اشاره مورخان باستان است.

در مورد هنر کلاسیک، تصاویر را می توان به دو دسته تقسیم کرد. از یک طرف آنهایی که با رنگدانه های کروکوس رنگ شده اند و از طرف دیگر آنهایی که با زعفران رنگ شده اند. در حالی که استفاده از رنگدانه های مبتنی بر کروکوس را می توان به حدود 50000 سال پیش در نقاشی های غارهای ماقبل تاریخ در شمال غربی ایران (عراق امروزی) ردیابی کرد، اولین نشانه های کشت و پرورش و پرورش بسیاری از نژادهای اهلی بعدها، در حدود 1700 قبل از میلاد، در دوره تمدن مینوی در کرت کشف شد.

با مشخص شدن ارزش دارویی و ظرفیت آنتی اکسیدانی بالای زعفران، ارزش تجاری آن به عنوان ادویه در سال‌های اخیر افزایش یافته و منجر به گسترش آن در سراسر مدیترانه شده است. دکتر لودویگ مان از دانشگاه درسدن گفت: “هم باستان شناسی و هم ژنتیک به عصر مفرغ یونان، در حدود 1700 سال قبل از میلاد مسیح یا اندکی قبل از دانشجو بودن دکتر سیده صنم کاظمی شاهاندشتی در موسسه علوم زیستی اشاره دارد. و زمین شناس Forschungszentrum Jülich. نویسنده مقاله گفت: “پیدا کردن مکان و زمان اولین بارگیری گل زعفران کار آسانی نیست. این گونه دشوار است زیرا به جای دو کروموزوم معمولی سه نسخه کروموزوم دارد. از آنجایی که هیچ بقایایی از کروکوس باستانی ذخیره نشده است. در اینجا، آثار هنری باستانی را که گیاهان زعفران مانند را به تصویر می کشند، مرور کنید. “انتظار داریم که آنها بتوانند ما را با مناطق خاصی آشنا کنند.”

محققان گفتند: «اثر هنری تمدن مینوی احتمالاً قدیمی‌ترین اثری است که یک رنگ ارغوانی محلی را به تصویر می‌کشد. به عنوان مثال، گل های کروکوس بزرگ روی نقاشی های کلکسیونرهای زعفران جزیره سانتورینی (حدود 1600 سال قبل از میلاد) نشان دهنده پرورش این گیاه است. نقاشی دیگری در همان جزیره، The Adorants، گلی را با علامت قرمز بلند و نقشی از زعفران محلی نشان می دهد. این گل‌های مشخصه روی سرامیک‌ها و پارچه‌های یونانی عصر برنز نیز به تصویر کشیده شده‌اند و به صورت نمادین در یک آرم بنفش با رشته‌ای B باستانی نشان داده شده‌اند.

اولین درخت انبه را چه کسی کاشت؟

در مصر، مقبره‌های قرن 15 و 14 قبل از میلاد نشان می‌دهد که چگونه سفیران کرت خراج (شکل مالیاتی) خود را به شکل منسوجات ارغوانی آورده‌اند. منشا زعفران عصر برنز یونان نیز با نتایج مطالعه ژنتیکی در سال 2019 موافق است. این مطالعه نشان داد که Crocus cartwrightianus که منحصر به سرزمین اصلی یونان و جزیره کرت است، نزدیک ترین خویشاوند زعفران است. کروکوس ساکرون مدرن که دارای سه ژن آن است، کاملاً از طبیعت، از Crocus cartwrightianus، یا از ترکیبی بین Crocus cartwrightianus و سایر گونه‌های کروکوس آمده است، کروکوس زعفرانی توسط یونانیان حفظ شد. خواص شگفت انگیز به عنوان ادویه.

دکتر تونی هیتکام، مدیر گروه ژنتیک گیاهی دانشگاه درسدن گفت: ما به نظارت بر خواص زعفران ادامه خواهیم داد. امروزه در تمام دنیا همه طاووس های زعفرانی تقلیدی هستند که قدمت آن به زمان پیدایش زعفران در یونان باستان می رسد. با این حال، زعفران علیرغم داشتن ژن های مشابه، ممکن است بسته به منطقه دارای خواص متفاوتی باشد. “به همین دلیل است که ما شروع به مطالعه علل مولکولی، به ویژه تفاوت های به اصطلاح “اپی ژنتیک” برای تنوع منطقه ای کردیم.

منبع: اخبار علمی

ترجمه: مصطفی جرفی فرارو


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم