اولین بازسازی کامل دایناسورهای معاصر!


روآرو- پس از کشف فسیل منحصر به فرد و کاملا سالم ایکتیوسور، دانشمندان تمام داده های علمی این موجود دریایی دوران دایناسورها را گردآوری کردند و برای اولین بار با موفقیت بازسازی کامل چنین جانوری را به نمایش گذاشتند.این دلفین که قابل مشاهده است. در نگاه اول. مختص این حیوان 160 میلیون ساله باشید.

به گزارش فرارو. ایکتیوسورها که با دایناسورهای مزوزوئیک زندگی می کردند، خزندگان دریایی هستند که در اقیانوس های زمین شنا و شکار می کنند. این موجودات شگفت انگیز که شبیه دلفین های امروزی هستند، حدود 250 میلیون سال پیش ظاهر شدند و حدود 90 میلیون سال پیش منقرض شدند، اما سابقه فسیلی آنها غنی و باشکوه است.

هنوز مشخص نیست که ایکتیوسورها از چه گروهی از خزندگان اولیه منشا گرفته اند و چندین گروه از خزندگان اولیه به عنوان اجداد ایکتیوسورها پیشنهاد شده اند. با این حال، اخیرا باستان شناسان بافت نرم این حیوان ماقبل تاریخ را کشف کرده اند که به خوبی حفظ شده است که اطلاعات دقیق تری در مورد ظاهر ایکتیوسورها ارائه می دهد. این اطلاعات می تواند به ما در درک چگونگی زندگی این حیوانات کمک کند. تیمی به سرپرستی متس اریکسون، باستان شناس دانشگاه لوند در سوئد، تحقیقات قبلی را در مورد ایکتیوسورها، به معنای شپش، گردآوری و تجزیه و تحلیل کرده است تا تحقیقات آینده در مورد این موجود دریایی را حتی بهتر کند.

آنها در مقاله خود خاطرنشان می کنند: “در اینجا ما یک مرور کلی از مطالعات ایکتیوسورها و نمادهای سبک زندگی آنها، با تمرکز بر ساختارهای بافت نرم و نتایج آنها، و همچنین جنبه های رنگ آمیزی و تنظیم دما ارائه می دهیم.” تحقیقات علمی دانشمندان بر اساس فسیل های یافت شده در پوزیدونیا شیل، سایت فسیلی Lagerstätte در آلمان است. یک نمونه تقریباً کامل از عصر ژوراسیک فسیل منحصر به فردی است که این محققان برای به دست آوردن بینشی در مورد ظاهر ایکتیوسورها و نحوه زندگی آنها استفاده کردند.

یوهان لیندگرن، باستان شناس دانشگاه لوند توضیح می دهد: «نقطه مرجع ما گرگی است که در هولزمادن، آلمان پیدا شده است. این فسیل قبلاً موضوع مطالعه‌ای جامع در مورد بیولوژی و تنوع مارمولک‌ها بود که من با متس و چندین همکارش انجام دادم و نتایج اولیه در مجله نیچر منتشر شد. این تیم با تعداد زیادی فسیل و همچنین تحقیقات قبلی، از یک مجسمه‌ساز متخصص، اسپن هورن، خواست تا مجسمه‌ای در اندازه واقعی از این ایکتیوسور بسازد. Stenopterygius quadriscissus که در ماسه سنگ Poseidonia یافت می شود.

این فرآیند حدود یک سال به طول انجامید و در این مدت بسیاری از مجسمه های گلی و حتی مجسمه های سه بعدی تولید شد. حیوانات حاصل، مانند لاک پشت پوستی Dermochelys coriacea، یک خزنده دریایی مدرن، پوست صافی دارند. مطالعات قبلی به این نتیجه رسیده اند که بسیاری از گونه ها، مانند خزندگان دریایی، مقیاس خود را در طول مهاجرت تکاملی خود به اقیانوس از دست داده اند. همچنین نشان داده شده است که این حیوان توسط لایه ای از چربی محافظت می شود، همانطور که فسیل های آلمانی Stenopterygius نشان می دهد. این لایه ضخیم چربی به محافظت از یخ در برابر سرما کمک می کند. فسیل‌های اکتیوسور همچنین شواهدی از ملانوزوم‌های رنگدانه آلی را نشان می‌دهند که محافظت تاریکی در برابر نور ماوراء بنفش ایجاد می‌کنند. علاوه بر این، دندان های ریزی در فسیل های ایکتیوسورها یافت شده است.

نتیجه، به گفته محققان، پیوندی بین علم و هنر و به روزترین تصویر از یک ایکتیوسور است. اگرچه ممکن است در آینده اطلاعات بیشتری در مورد این حیوان در دسترس باشد، اما محققان انتظاری بیش از این ندارند و در نتیجه این تصویر کامل و تقریبا نهایی ما از این خزنده دریایی است. اریکسون گفت: بازسازی ما از نظر علمی پیشرفته‌ترین است و امیدواریم که دقیق‌ترین تفسیر از این ظاهر ماقبل تاریخ برای دانش‌آموزان و محققانی که می‌خواهند درباره مارمولک‌ها بیشتر بدانند، ارزشمند باشد. نتایج این تحقیق در مجله بررسی زمین – علم چاپ می شود.

منبع: Sciencealert

ترجمه: مصطفی جرفی فرارو


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم