اقدامات عجیب تلویزیون پس از تصمیم چینی ها.روسیه جنگ و تجاوز روسیه به اوکراین معادلات سیاسی اجتماعی کشورهای مختلف را تحت تأثیر قرار داد و بسیاری را وادار به واکنش کرد.

به گزارش شرق، بیشتر واکنش ها علیه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه بود و حتی در میان تحلیل ها و اظهارنظرهای برخی از مقامات اروپایی، این کمپین باعث شد که عده ای بدون ترس اولین مرد سیاسی روسیه را جنایتکار جنگی بدانند. البته نگرش متحدان سیاسی روسیه از جمله ایران و چین متفاوت است. اگرچه این دو کشور و به ویژه دولت ایران نگاهی منفی به جنگ دارند، اما هنوز موضع رسمی در قبال چنین اقداماتی اتخاذ نکرده اند. در ایران، تندروها منتقدان روسی را به نادانی متهم می کنند. آنها از این صحبت می کنند که چگونه قربانیان یمن و فلسطین نیازی به اتحاد جهانی علیه کشور دیگری ندارند، اما اکنون مسئله اوکراین مطرح شده است، روسیه و ولادیمیر پوتین مورد انتقاد قرار می گیرند.

اگرچه بیشتر بحث ها سیاسی است، اما جنگ اخیر روسیه و اوکراین به فوتبال تبدیل شده است و نگرش تلویزیون دولتی ایران و چین قابل توجه است. این داستان مربوط به بازی این هفته لیگ برتر انگلیس است که در دو روز گذشته برگزار شد. طبق توافق قبلی، برگزارکنندگان لیگ برتر انگلیس حاشیه مسابقه را به گونه ای طراحی کردند که همبستگی با اوکراین روشن تر شود. از این نظر، جدول رده‌بندی ورزشگاه‌های طرفدار اوکراین، از جمله «فوتبال آبی» در رنگ‌های اوکراین، آبی و زرد نمایش داده می‌شود و 20 کاپیتان لیگ برتر برای نشان دادن دستبند آبی و زرد می‌بندند. حمایت از اوکراین

تیم ها و همچنین تماشاگران حاضر در ورزشگاه مشارکت ویژه ای در این پروژه همبستگی دارند. اما نکته اصلی برخورد مسئولان تلویزیون چین است که به دلیل موارد ذکر شده لغو پخش بازی این هفته لیگ برتر انگلیس به طور کامل از دستور کار خارج شد! این موضوعی است که «دویچه وله» نیز به آن اشاره کرده و نوشته است که تلویزیون چین به دلیل اعلام همبستگی لیگ برتر انگلیس با اوکراین که به معنای انتقاد از سیاست روسیه و توهین های آن است، بازی را پخش کرد. در این کشور نیز بسیار محبوب است. سهل انگاری شده است.

همزمان اتفاق عجیبی در ایران می افتد. مسئولان تلویزیون مانند چینی ها عمل نمی کنند و تصاویر را به طور کامل پخش نمی کنند! در بازی این هفته لیگ برتر که از تلویزیون پخش شد، اصراری بر عدم نمایش پرچم اوکراین در قاب عکس وجود نداشت اما در همان لحظه اول بازیکنان در وسط زمین حاضر شدند و به اوکراینی ها تبریک گفتند.تصاویر پخش شده و آرشیو شده رفت. در عوض روی آنتن در حالی که بازیکنان دو تیم به صورت دایره ای در کنار داور جمع شده بودند، پرچم اوکراین با شعار همبستگی روی اسکوربورد به نمایش درآمد و تماشاگران شال پرچم این کشور را به اهتزاز درآوردند.فقط تصاویر بازدیدکنندگان را منتشر کنید. ، پرداخت قبل از شروع مسابقه و یک دقیقه همبستگی پخش نمی شود.

البته حتی یک دقیقه بعد عکسی از پرچم اوکراین همچنان در ورزشگاه نمایش داده می شد و ژرمن های لیگ برتری که برای زندگی با پرچم اوکراین طراحی شده بودند همچنان در گوشه ای از تصاویر دیده می شد. . دو مورد آخر برای مسئولان تلویزیون ایران حساسیتی نداشت و با وجود اینکه کاپیتان پرچم اوکراین را بر تن داشت، دلیلی نداشت که تلویزیون ایران بازی لیگ برتر را پخش نکند. اینکه چرا یک دقیقه برای تلویزیون ایران اینقدر حساس است موضوعی است که بعید به نظر می رسد به آن پاسخ داده شود. اگرچه تلویزیون ایران در این زمینه نسبت به همتای چینی خود دو کارکرد دارد. یعنی بازی را پخش کرد اما قسمت های مربوط به همبستگی با کشور و قبل از شروع بازی را با تصویر آرشیو پوشش داد.

موضوع جنگ روسیه با اوکراین را در صحبت های مقامات ایرانی نیز می توان دید، اما آنها به جنبه های دیگر نیز زیر ذره بین نگاه می کنند و از حمله روسیه هم نگذریم. روز جمعه بود که علم الهدی امام جمعه مشهد که با دولت فعلی هم نظر داشت، گفت که دل به حال اوکراین می سوزد، اما حرف هایش بیشتر درباره مهاجرت اوکراین بود تا انتقاد.

«تصویر تلویزیونی مردم اوکراین دلخراش است. در طول ماه های سرد زمستان، 600000 نفر از خانه های خود آواره شدند و در طول شیوع کرونا زندگی کردند، وطن خود را ترک کردند و در خارج از کشور زندگی کردند. کجاست جهل عرب از چنین نمونه ای؟ این از رقابت بر سر قدرت در جهان است. احمق از این؟ ما با این جهل روبه رو هستیم و باید با اسلام این جهل را ساقط کنیم همانطور که پیامبر آن را ساقط کرد. ما باید این تبعیض و فساد را در جهان ریشه کن کنیم. هشت سال جنگ را بر سر ما گذاشتند و همه دنیا گرد هم آمدند تا ما را نابود کنند، اما در این هشت سال حتی یک خانواده از منطقه جنگی کشور را ترک نکردند. به شهرهای دیگر ما آمدند و مردم به آنها پناه بردند.

روزی که دشمن به هر نحوی به ما حمله کند، ما توپ و خمپاره نداریم، اما مردم ما با جسارت در مقابل دشمن ایستاده اند. مبارزات جوانان ما در دنیا قابل مقایسه نیست. ببینید امروز چه بر سر اوکراین آمد. در خرمشهر بدتر بود، اما در عین حال با وجود همه تحریم ها و در فضایی که هیچکس از ما حمایت نمی کرد، ایستادیم و دشمن را بر زمین سیاه نشاندیم.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم