افزایش 17 درصدی قیمت برنج ایرانی در یک ماهبررسی قیمت کالاها در اوایل اسفندماه نسبت به ماه قبل نشان داد که سیب زمینی، پیاز و دو رقم برنج ایران با افزایش 22، 18، 17 و 16 درصدی در صدر صعود قرار دارند. بیشترین کاهش قیمت مربوط به آب بسته بندی بوده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش کارگروه نظارت بر قیمت کالاها و پرمصرف بودن کالاها در بازار کشور از اول اسفندماه که توسط انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، قیمت مرغ تازه منتشر شده است. ، تخم مرغ، شیر استریل پرچرب، شیر خام، پنیر، کره، روغن، ماکارونی، لوبیا، سویا، سیب، رب گوجه فرنگی، سیمان خاکستری، گچ، تیرآهن، روغن موتور، آرد دستشویی و دستمال کاغذی از گذشته تغییر نکرده است. ماه

اما اکنون قیمت گوشت بره و گوساله، گوشت بره و گاو، لبنیات کم چرب، شکر، چای، برنج هندی، برنج پاکستانی، لوبیا، عدس، خرما، دنده و کاغذ یک تا ده افزایش یافته است. درصد پیدا شد. در نتیجه قیمت هر کیلوگرم گوشت بره و گوساله با 4 و 5 درصد افزایش نسبت به ماه قبل به 142 و 143 هزار تن و قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفند و بره با افزایش 2 و 3 درصدی به نزدیک به 57 تن رسید. درصد. 62. توماس، هزاران.

همچنین لازم به ذکر است قیمت هر کیلوگرم شکر و شکر با 3 درصد افزایش نسبت به ماه قبل به 17 هزار و 100 و 19 هزار و 900 تن و هر کیلوگرم با افزایش 2 درصدی به 127 تا 133 هزار تن رسید. قیمت لوبیا سبز و بادام زمینی با افزایش 6.7 درصدی به حدود 414 هزار تن در هر کیلوگرم و برنج هندی و نیم پز قرقیزستانی 6 و 7 درصد به حدود 300 هزار تن رسید.

این در حالی است که قیمت برنج ایرانی، سیب زمینی، موز، پیاز و گوجه فرنگی نسبت به ماه قبل بیش از 10 درصد افزایش یافت، به طوری که در ابتدای اسفندماه امسال قیمت هر کیلوگرم تارو و برنج هاشمی ایرانی افزایش یافت. 16 و 17 درصد افزایش نسبت به ابتدای بهمن ماه به 74 و 73 هزار تومان رسید. همچنین قیمت هر کیلوگرم سیب زمینی 22، پیاز 18، گوجه فرنگی 14 و موز با 12 درصد افزایش در ماه به 13 هزار و 400، 8800، 12 هزار و 800 و 36 هزار و 800 تومان رسید.

در مجموع وضعیت بازار برنج در سال جاری چشمگیر بوده و حتی گزارشی از قیمت 90 هزار تومانی این کالای اساسی منتشر شده است. دلایل مختلفی از جمله خشکسالی، انباشت ذخایر و استرس بازار توسط تجار برای افزایش این افزایش عنوان شده است و برخی آن را ناشی از سوء مدیریت واردات برنج می دانند.

کدام کالاها کاهش قیمت دارند؟

در واقع، بر اساس گزارش کارگروه نظارت و نظارت بر قیمت کالاهای اساسی و پرمصرف در بازار کشور که در اول اسفندماه به پایان رسید، قیمت آب بسته بندی، ورق های فلزی سیاه، لاستیک و مواد شوینده کاهش یافت. یک تا 10 درصد نسبت به ماه گذشته.

بیشترین کاهش قیمت ها با 4 درصد مربوط به آب بسته بندی بوده که به گفته مسئولان، به نظر می رسد درج قیمت تولیدکننده به جای قیمت مصرف کننده باشد.

انجمن ملی حمایت از مصرف کنندگان همچنین در این گزارش خاطرنشان کرد: قیمت برنج ایرانی، سویا، سیب زمینی، آب بسته بندی شده و آب گوجه فرنگی نسبت به سال گذشته بیش از 100 درصد افزایش داشته است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم