اسرار اسرار آمیز استون هنج را کشف کنید!


روآرو- استون هنج و راز باستانی دهه ها و حتی قرن هاست که شناخته شده اند، اما ماهیت این بنای باستانی برای ما یک راز باقی مانده است و نمی دانیم برای چه هدفی ساخته شده است. اما اخیراً دانشمندان توانسته اند سیستم زمان بندی را در این ساختمان مرموز شناسایی کنند که پیش از این برای باستان شناسان ناشناخته بود.

به گزارش فرارو. استون هنج یک بنای ماقبل تاریخ در سالزبری ویلتشایر در جنوب انگلستان است که بسیاری از باستان شناسان معتقدند قدمت آن به دوران پارینه سنگی و عصر برنز باز می گردد. این بنا دارای یک حلقه سنگی است که در اطراف مجموعه اسب ساخته شده از سنگ تراشیده شده است. شواهد باستان شناسی نشان می دهد که دشت سالزبری قبل از تشکیل استون هنج منطقه ای با اهمیت مذهبی بوده است، با این حال، محققان در مورد استفاده از استون هنج اختلاف نظر دارند و هنوز هم نظریه های جدیدی را ارائه می دهند.

در همین حال، برخی از ستاره شناسان بر این باورند که استون هنج زمانی یک رصدخانه یا تقویم پیچیده بوده است که سازندگان آن دانش ریاضی مورد نیاز برای پیش بینی رویدادهای آسمانی را به دست آورده اند. در واقع، یک مطالعه جدید نشان می دهد که چگونه از استون هنج اصلی برای محاسبه سال شمسی 365 روزه (معروف به سال گرمسیری) استفاده شده است. فرضیه ای که مدت هاست توسط محققان مطرح شده اما هرگز به عنوان مدرک معتبر پذیرفته نشده است.

یافته های جدید مبتنی بر تجزیه و تحلیل دقیق تعداد و مکان جواهراتی است که این سایت را تشکیل می دهند، و همچنین مقایسه با سایر سیستم های تقویم باستانی که ممکن است بر سازندگان استون هنج تأثیر گذاشته باشند. مطالعات استون هنج قرن ها به عنوان مکانی برای پیگیری زمان و فصول وجود داشته است، اما هنوز مشخص نیست که این سیستم چگونه کار می کند. در واقع، تحقیقات جدید مبتنی بر مطالعات قبلی است که نشان می‌دهد سنگ‌های سارسن که اکثریت استون هنج را تشکیل می‌دهند از یک منبع می‌آیند. این بدان معنی است که آنها ممکن است به طور همزمان مطرح شوند و قرار است یک عملکرد واحد را با هم ارائه دهند.

از ابتدا، تیموتی دراویل، باستان شناس دانشگاه بورنموث در بریتانیا، محل حلقه های مختلفی را که این بنای تاریخی را تشکیل می دهند بررسی کرد و سپس چگونگی ارتباط آنها با تقویم را بررسی کرد. باستان شناسان مدت ها حدس می زدند که استون هنج به دلیل موقعیت سنگ و همسویی آن با انقلاب بهاری، نوعی تقویم است، تفسیری بر اساس تحقیقات جدید.

درویل می گوید: «سیستم تقویم پیشنهادی به ساده ترین روش ها کار می کند. هر یک از 30 سنگ دایره سارسن نشان دهنده یک روز در ماه است که به سه هفته از 10 روز تقسیم می شود. ماه مرکزی که احتمالاً به خدا تقدیم شده است، با پنج تریلیون در مرکز سایت به تصویر کشیده شده است. بنابراین به عنوان یک تقویم خورشیدی، این ساختمان می تواند انقلاب زمستان و تابستان را از طریق دو جفت سنگ در هر سال نشان دهد.

دریل تخمین می زند که از این روش به عنوان راهی برای بررسی خطاها نیز استفاده می شود. اگر روزی خورشید در نقطه انقلابی اشتباه قرار می گرفت، مردم باستان ویلتشایر می دانستند که در محاسبه سال اشتباه کرده اند. یک مطالعه جدید اشاره می کند که به نظر می رسد هیچ یک از ترتیبات در استون هنج مصادف با دوازدهمین ماه سال نیست، اما ممکن است برخی از سنگ ها گم شده یا جابجا شده باشند. آنچه واضح است این است که معماری استون هنج در واکنش به انقلاب دو فصلی به دو قسمت تقسیم شد.

هفته 10 روزه ممکن است در حال حاضر غیرعادی به نظر برسد، اما زمانی که استون هنج برای اولین بار تأسیس شد، اینطور نبود. در واقع، زمانی در مصر همان تقویم شمسی وجود داشت که به پادشاهی قدیم معروف بود. هفته 10 روزه در سایر محوطه های باستانی نیز مشاهده می شود.

Drewel گفت: “چنین تقویم خورشیدی در شرق مدیترانه در حدود سال 3000 قبل از میلاد اختراع شد و در مصر به عنوان یک تقویم مدنی در حدود 2700 قبل از میلاد پذیرفته شد و پذیرفته شد.” این دانش می توانست در آن زمان به جنوب انگلستان برسد.

دراویل یک شخصیت تاریخی معروف به “آمبربری کماندار” است که در کوه های آلپ به دنیا آمد اما بعداً در انگلستان ساکن شد و در نزدیکی استون هنج به خاک سپرده شد و به دریای مدیترانه آورده شد. این تحقیق نشان می دهد که برخی از این سوالات را می توان با تجزیه و تحلیل باستان شناسی و پردازش DNA در آینده پاسخ داد. اکنون شناخت استون هنج به عنوان یک سیستم تقویم بسیار کارآمد، ایده بهتری از سبک زندگی و آداب و رسوم مردم آن زمان به ما می دهد.

Drewel می گوید: «جستجو برای تقویم خورشیدی که در معماری استون هنج به نمایش گذاشته شده است، راه کاملا جدیدی را برای دیدن کاخ به عنوان مکانی برای زندگی باز می کند. جایی که مراسم و تشریفات با تار و پود هستی و حرکت آسمانی در آسمان همراه است». نتایج این تحقیق جدید در یک مجله معروف. مصنوعات چاپ می شود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم