Movahednejad.com – پیام شماره 25 (چهارشنبه 30 تیرماه 1400)

بعضی پرستارها هستن که البته هر کسی حاضر نیست این کارو قبول کنه به عنوان شغل دوم یا حتی شغل اصلیشون میشن پرستار خصوصی یه بیمار یا کسی که سنش بالاست و ازش نگهدری میکنن و درآمد خوبی هم دارن. یه شیفت دیگه هم هست به نام آنکال یعنی شما باید موبایلت روشن باشه اگه لازم شد بهت زنگ میزنن باید بری یا خودت زنگ میزنی آمار میگری چند تا مریض هست تو بخش بینم واسه شیفت بعدی لازمه بری یا نه، بستگی داره چند تا مریض توی بخش باشه اگه تعداد مریض ها اون ساعت زیاد بشه و یا تعداد پرستارها کم بشه شما باید آماده باشی واسه شیفت بعدی بری، ولی اگه اینجور نباشه نیازی نیست بری. آخرین رتبه قبولی خیلی میتونه متغیر باشه مثلا پارسال با رتبه های سی و چند هزار منطقه ۳ بومی های شرق استان کرمان با سهمیه مناطق محرومشون تونستن پرستاری دانشگاه بم قبول بشن. اما واسه قبولی پرستاری دانشگاه های دولتی دوره روزانه بسته به اینکه کدوم دانشگاه مد نظرتون باشه، کدوم منطقه باشید، رتبه زیرگروه ۱ شما چند باشه، پرستاری روزانه بخواهید برید یا ظرفیت مازاد یا پردیس خودگردان، و بسته به اینکه بومی اون استان باشید یا نه واسه روزانه ها رتبه های قبولی فرق داره.

مشاوران کنکور یزد

چرا باید برنامه ریزی کنیم؟ - مشاوره تحصیلی آکو بهترین مشاور کنکور در کرج هر پرستار بسته به بخشی که توش کار میکنه یه سری وظایف تخصصی اون بخش رو هم داره که باید انجام بده. بسته به سطح تحصیلات و مدرک دانشگاهی و سابقه کار و راضی بودن بالادستی ها و یه سری مسائل دیگه پرستار میتونه همون پرستاری شیفت بمونه یا ارتقا پیدا کنه و بشه سرپرستار یا سوپروایزر یا مترون و حتی بالاتر اگه دکتری پرستاری داشته باشه تا حد رئیس بیمارستان بره. پرستاری جزو ۱۱ رشته ای هست که طرح اجباری دارن یعنی شما وقتی لیسانس گرفتید باید حدود ۲ سال برید طرح بگذرونید که البته توی این دو سال حقوق دارید و بسته به عوامل مختلفی که جلوتر توضیح میدم حقوقشون متفاوته و در ادامه توضیح میدم حقوق پرستار به چیزهایی بستگی داره. در ادامه این مطلب اطلاعاتی پیرامون زمان و شرایط ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه یزد 1400 برای علاقه مندان ارائه کرده ایم. جلسات مشاوره حضوری حداقل جلسه ای 90 هزار تومان و بدون ارائه برنامه ریزی درسی است. توی اولین جلسات مشاوره تحصیلی بارسا ، مشاور من تونست دوباره تو من انگیزه ایجاد کنه و کم کم این طرز فکر که دیگه نمیشه پیشرفت کرد، کامل از بین رفت. البته برای آقایونی که باید برن خدمت سربازی حقوق در حد همون سرباز هست و خیلی کمتر از این مبلغ میشه.

پس تو دوست عزیز، فقط 30 باکس مطالعاتی داری و خیلی کمتر باید وقت تلف کنی. کارایی که یه پرستار تو بیمارستان واسه بیمار انجام میده رو توی خونه واسه اون بیمار انجام میدن. معمولا در ماه چند تا از شیفت ها هم شیفت شب هست یعنی مثلا از ساعت حدود ۷:۳۰ غروب میرن تا فردا صبح بیمارستانن و صبح برمیگردن خونه. شرایط کاری و محیط کار بخش به بخش فرق داره مثلا شرایط کاری یه پرستار توی بخش اورژانس با بخش اطفال بیمارستان خیلی میتونه فرق داشته باشه. منطقی است که اگر یادگیری دیداری دارید، باید چیزی را ببینید تا آن را یاد بگیرید و اگر یادگیری تجربی دارید، از اتفاقات و تجربیات خود بیشتر یاد می گیرید یا مثلا باید کاری فیزیکی انجام دهید. برای موفق شدن در زندگی شخصی و کاری، هر شخصی نیازمند مشورت با افراد متخصص است تا در زمان و هزینهی خود صرفهجویی کند. یکی از مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری اطلاعات مربوط به مدارک تحصیلی است. اتفاق دوم که بیشتر در کتابهای کنکور وجود دارد، این است که مدرّس یا مؤلفی چند تست سراسری سالهای گذشته را از کتاب خود حذف کرده و بجای آنها تستهای تألیفی مشابهی قرارداده است، حال وقتی در کنکور سراسری بعدی آن تست سراسری قبلی مجدداً تکرار می شود، این مؤلف می آید و با نمایش تست تألیفی خود مدعی می شود که دیدید تست بنده در کنکور آمد.

همچنین در ادامه مطلب، کارنامه این سه داوطلب قرار داده شده است و به میانگین درصدهای آنها پرداختهایم. خوب بحث را طولانی نکنیم و به ادامه بحث مشاوره کنکور تجربی بریم. در سال های اخیر با سخت تر شدن رقابت کنکور، دیگر صرفا دانش آموزانی که تلاش می کنند نمی توانند در کنکور به رتبه مورد علاقه خود دست پیدا کنند. پس در صورتی که دانشجویان قصد انصراف دارند می توانند با مطالعه شرایط انصراف از دانشگاه روزانه شرایط لازم برای انصراف را بدانند و تصمیم گیری درست تری انجام دهند. ممکنه یک روز خالی باشه و شیفت نداشته باشه (به اصطلاح آف باشه) و ممکنه شرایطی پیش بیاد که در یک روز یا اجبارا یا به درخواست خودش برای جابجایی حتی دو شیفت هم داشته باشه. با یازدهم و نیم سال دوم قلمچی پیش برم؟ با توجه به تاریخ ذکر شده در دفترچه ثبت نام این آزمون، فرآیند انتخاب رشته کنکور سراسری سال 1400، در دهه دوم مرداد ماه انجام خواهد پذیرفت. بعضی مراکز خصوصی هم هستن که تعدادی پرستار دارن کسانی که نیاز به پرستار در منزل مخصوصا واسه سالمندان دارن از این مراکز درخواست پرستار میکنن. به جز بیمارستان ها، پرستار میتونه در درمانگاه ها، مراکز درمانی، مراکز نگهداری سالمندان و کودکان دولتی و خصوصی و حتی توی اتاق عمل هم کار کنه.

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

تماس با ما