9 تا از بهترین موسسات کنکور (کارشناسی و کارشناسی ارشد) – هنر فردی

شرفیانیسلام به آقایان و خانمهای مهندس عزیز یک سوال ازتون داشتم و اونم اینکه من پارسال معدلم 20 بوده و از نظر پایه درسی خیلی قوی ام ایا به نظرتون اگه فقط با برنامه ها و مشاوره های سیناتهرانی پیش برم می تونم یه رقمی بشم؟ بیشتر بار درسی رو خود دانشجو باید متحمل بشه و تلاش کنه تا مدیر، پزشک یا مهندس موفقی بشه شماها طوری حرف می زنید که انگار استاد می تونه معجزه کنه من مهندسی برق قدرت شریف می خونم و قبولم دارم که استادها ضعیفند اما با همون روشهایی که سینا تهرانی برای مطالعه درسها بهمون یاد داده بود دارم هم درسمو می خونم هم نمره خوبمو می گیرم هم پژوهش و تحقیق های علمیمو انجام می دم دلمم به استادای دانشکده خوش نیست چون اونا اگه ادمهای موفقی بودند نمی اومدند برای ساعتی 80 هزارتومان حق التدریس صبح تا شب درس بدند. بگذریم دیدم این وبلاگ در مورد تجربیات بچه های شریف گفته منم بد ندیدم بیام نظراتمو بدم البته امیدوارم مدیر وبلاگ تایید کنه چون ممکنه به بعضی ها بربخوره من روزگاري عاشق و شيفته فيزيك بودم و در اعماق خيالاتم تصور مي كردم كه از فيزيك هم مي توان به خدا رسيد، ولي با حال و روزي كه حالا دارم احساس مي كنم كه مصداق خسرالدنيا و الآخره شده ام.

مشاور کنکور ورامین

من اصلاً نمی تونم حرفهایی که در مورد دانشگاه شریف می زنیدو درک کنم خب منم مثل بعضی هاتون شاگرد دکتر تهرانی بودم و هنوزم در کنار درسای دانشکده در کنار ایشون درس زندگی می آموزم. البته خداروشکر قبول شدن در شریف کار هر کسی نیست و باید استعداد داشته باشی نمی خوام به شاگرداش که شریف قبول شدند تیکه بندازنم چون قطعاً لیاقتشو داشتند اما اون حرفارو از این لحاظ گفتم که خواهرم که پزشکی تهران می خونه می گه چندتا از دوستاش بچه های پولدار تیتیشی اند که با مشاوره های سینا تهرانی اونجا قبول شدند وگرنه در حد دانشگاه جلال آبادم نیستند. من دانشجوی فیزیک شريفم با تکیه بر توانایی های خودم قبول شدم و نه معلم خصوصی داشتم و نه مشاور کنکور چه نوع بدش و چه نوع خیلی عالی و گرونش مثل سینا تهرانی که شنیدم تلاش می کنه هرچی بچه خنگ اما پولداره بفرسته دانشگاههای خوب.

شما به عنوان کسی که میخواهید در کنکور انسانی شرکت کنید باید توجه داشته باشید که کنکور یک رقابت است؛ رقابتی که در آن قرار است شما را بر اساس نتایجی که به دست میآورید ارزیابی کنند و نه بر اساس علم و دانشی که دارید. به نظر من اساتید دانشکده ما بجز تعداد اندکی که کاملاً مشخصه با رانت و پارتی بازی وارد شریف شدند و سوادشون در حد این دانشگاه نیست ، بقیه از سطح علمی بالایی برخوردارند.اما از نظر شیوه تدریس و ارائه مطلب حتی اون اساتید با سوادشون هم خیلی ضعیف عمل می کنند و نه تنها من بلکه خیلی از دانشجوها به این قضیه اذعان دارند و بارها هم اعتراضمون رو به روشهای مختلف مطرح کردیم اما گوش شنوایی وجود ندارهبچه ها هم برای جبران این نقیصه مجبورند با تلاش بیشتر خودشون و مطالعه منابع مختلف درسهارو یادبگیرند. سلام من مهندسی صنایع شریف می خونم و هنوز ترم چهارم هستم اما خیل سرخورده شدم انتظار داشتم با یک دانشگاه با کیفیت و عالی مواجه بشم اما خیلی خورد تو ذوقم البته هنوز بطور جدی وارد درسهای تخصصی دانشکده نشدم اما در حد همون چند واحدی هم که گذروندم استادا کیفیت بالایی نداشتند و کاملا آدم احساس می کنه که اینا حتی جاشون در دانشگاه آزاد شهرهای دور هم نیست چه برسه که استاد دانشگاه شریف بشند.

خودتون باید دست بکار بشید مگه در یونی های آمریکا استادا چیکار می کنند؟ من واحدهای درسی لیسانس یکی از دانشگاه های مطرح دنیا رو که بررسی می کردم، متوجه شدم بسیار کمتر از ما در بحث های تئوریک مختلف پیش می رند و بجای اون وقتشونو روی آزمایشگاه های تخصصی مخابرات، پروژه های عملی، کار در خارج دانشگاه و دوره های مدیریتی صرف می کنند. آیا جز اینه که دانشگاه فقط یه بستریه که من و شما با استفاده از اون تجربیات لازمو کسب کنیم و با ظهور استعدادها و توانایی هامون تبدیل به یک متخصص کارآمد و موفق بشیم! ممکنه در ابتدای کار، توانایی شما 3 تا 4 ساعت درس خوندن در طی روز باشه. به قول سینا تهرانی عزیز نباید همش انتظار داشته باشید که شرایط همانطوری باشه که شما می خواهید. شما برای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان نباید به تغهد خدمتی به ارگان نظامی یا دولتی داشته باشید.

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

پاربرگ سایت

تماس با ما