7 مدل از انواع پمپ آب برای حل مشکل فشار و انتقال آب در منزل و محیط کار شما خبرگزاری فارس

پروانه با چرخش انرژی مکانیکی را به سیال آب وارد کرده و آب را با فشار از دریچه خروجی به سمت لوله ها هدایت می کند. برای داشتن فشار آب مناسب باید میزان هد و دبی پمپ آب خانگی متناسب با تعداد طبقات و واحدهای ساختمان تان باشد. نحوه محاسبه هد و دبی در کارخانه به این صورت است که آب را با دستگاه پمپاژ کرده و میزان آب خروجی را اندازه گیری کرده و روی نمودار علامت می زنند.

پمپ آب

جهت مشاهده جدول کامل تر به دستورالعمل مقررات ملی ساختمان مبحث 16 مراجعه شود. نوعی از پمپ گریز از مرکز با چندین پروانه و دارای قدرت زیاد در ایجاد فشار بالا برای انتقال آب، پمپ فشار قوی نامیده می شود و کاربری اصلی آن در ایستگاه های پمپاژ آب است. نوعی دیگر از پمپ آب صنعتی خانگی که وظیفه انتقال و جابجایی آب گرم را برعهده دارد و در مسیر پکیج یا موتورخانه قرار می گیرد، پمپ آب سیرکولاتور است. این قطعه به دلیل کاربردی که دارد (نگه‌داشتن پروانه) از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و کوچک‌ترین مشکلی در آن، می‌تواند عملکرد کلی دستگاه شما را دچار مشکل کند.

پمپ محیطی سری TT سیستما

اگر برای جابجایی آب های سطحی دارای ذرات معلق مثل ماسه و سنگ یا فاضلاب و پساب ها نیاز به یک پمپ دارید، راهکار شما پمپ لجن کش یا همان غلیظ کش است. رونیکس به عنوان رهبر بازار ابزار ایران، با ساخت و عرضه پمپ‌های خانگی باکیفیت، تمام نیاز مخاطبان را رفع کرده است. گراندفوس برندی دانمارکی است که توانسته در بازار پمپ آب نامی برای خود دست و پا کند. این واشرها فقط برای کاربرد ثابت مثل کوپلینگ، لوله‌ها، پوسته پمپ و امثال آن‌ها با پرکردن قسمت‌های ناصاف آب‌بندی را انجام می‌دهد و ممکن است فلزی یا غیر فلزی باشند.

پمپ آب

قاعده عملکرد پمپ گریز از مرکز را می‌توان با ملاحظه تأثیر تکان دادن یک سطل آب بر روی یک مسیر دایره‌ای شکل توسط یک طناب، نشان داد. اگر یک سوراخ در کف سطل تعبیه شود، آب از طریق این سوراخ جریان می‌یابد.

محفظه آب‌بندی[ویرایش]

هر کدام از این مدل پمپ ها، به زیر شاخه های دیگر تقسیم بندی می شوند.

پمپ دنده ای نمونه‌های کوچک و ساده ای هستند که دارای قطعات محرک کمی می‌باشند. این مدل از پمپ‌ها فشار تولیدی کمتری نسبت به پمپ‌های برگشتی تولید می‌کنند. همچنین دبی جریان سیال این مدل از پمپ‌ها کمتر از پمپ‌های گریز از مرکز است. اما فشار خروجی بیشتری را نسبت به پمپ‌های گوشه ای و پره ای تولید می‌کند.

پمپ آب خانگی چیست ؟

انواع مختلف پمپ‌های آب برای مصارف گوناگون و مطابق شرایط محیطی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  • در مقاله معرفی 8 عدد از بهترین کارواش خانگی توصیه های مفیدی در مورد انتخاب کارواش مناسب با نیاز شما وجود دارد.
  • بدیهی است که هرچه تعداد طبقات بیشتر باشد مقدار آب مصرفی و تعداد شیرهای آب بیشتر است.
  • این پمپ با قدرت بسیار بالا در مکش می‌تواند آب را از بخش‌های پایین‌تر به بالا بکشد.
  • موتورپمپ‌ها را اصولاً در ارتفاع ۶ متری از منبع آب قرار می‌دهند زیرا از دسته پمپ‌های می‌باشند که با سوخت فسیلی کار می‌کنند و توانایی پمپاژ آب تا ارتفاع ۳۰ متری را دارند.
  • برای دانلود پی دی اف مقاله ۸ علت کم شدن فشار پمپ آب روی لینک کلیک کنید.

پمپ صنعتی را می‌توان از پیشرفته‌ترین انواع پمپ آب محسوب کرد که کار انتقال سیالات در غلظت و حجم بسیار بالا را برعهده دارد. مراکز تجاری و صنعتی با توجه به نیازهای منحصر به فرد خود از مهمترین کاربران پمپ‌های صنعتی به‌شمار می‌آیند و صنعت ساختمان نیز همواره از مزیت‌های اصلی بکارگیری این نوع پمپ آب، بهره می‌گیرد. پمپ آب بی صدا یکی از پرتقاضاترین انواع پمپ‌های آب است که طرفداران بسیاری دارد. استفاده از پمپ‌های آب بی‌صدا در ساختمان‌های مسکونی بسیار رایج است.

با استفاده از این پمپ‌ها آب به داخل خانه و به همه واحدهای یک ساختمان منتقل می‌شود. پمپ آب خانگی[۴] وظیفه پمپاژ آب به منازل مسکونی، ساختمان‌های اداری، شرکت‌ها را بر عهده دارد؛ بنابراین اطمینان از دسترسی همه به آب سالم و تمیز با این روش حاصل می‌گردد.

پمپ لجنکش همچنین در صنایع ساختمانی به منظور بیرون کشیدن فاضلاب هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. بدنه این پمپ‌ها از جنس آلیاژ آلومینیوم و پروانه‌های موجود در ساختار آن نیز از جنس چدن داکتیل است. راندمان پمپ‌ها با پیشرفت تکنولوژی و بهینه‌سازی‌های انجام شده بر روی آن‌ها روز به روز افزایش یافته و در مورد پمپ‌های با پره جریان مخلوط (سرعت مخصوص بین ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰) می‌تواند به بیش از نود درصد برسد.

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما