4 اهمیت مشاور تحصیلی کنکور + 4 ویژگی یک مشاور خوب – مجموعه آموزشی بهارمن

بله در مورد پرسش های چهارگزینه ای آرایه های ادبی ، زبان فارسی و تستهای واژگان و املاء و حتی تاریخ ادبیات دقیقاً اندیشه محوری حاکم است اما روش تشخیص هر یک با دیگری متفاوت است. دانش آموزان سوم نیز با دقت و حوصله بیشتر و با رنگی متفاوت آن عبارت را نوشت. مهارت در یافتن اندیشه اصلی به دانش آموزان کمک می کند حتی بدون خواندن کامل یک بیت و غوطه ورشدن در معنی و مفهوم آن در کمترین زمان ممکن پاسخ یک تست را بیابند. سیناتهرانی مشاور کنکور گفت : متأسفانه بنده نمی توانم روش یافتن اندیشه اصلی را در این گفت و گو بازگو کنم ، اما جالب است خدمتتان عرض کنم که پاسخ هایی که مولفین کتابهای قرابت معنایی موجود در بازار به تستهای تالیفی یا سراسری داده اند نیز نشان می دهد که حتی آنها نیز با این اندیشه محوری آشنا مشاور کنکور بیگی نیستند. یعنی اینکه شما در هنگام مواجهه با سوال، ابهامات کمتری دارید و به سرعت میتوانید پاسخ نهایی را پیشبینی کرده یا مسیر رسیدن به جواب را تشخیص دهید.

برای دانلود سوالات کنکور قلم چی ۶ مردادماه ۹۶ با پاسخ های تشریحی به ادامه مطلب بروید… به عنوان مثال زمان ما که پرسش های دین و زندگی کوتاهتر و حفظی تر بودند، یک دانش آموز سطح بالا به 25 سوال کنکور در زمانی حدود یک ربع پاسخ می داد اما اکنون اگر یک دانش آموز متوسط، روش یافتن اندیشه های محوری این درس را بداند، قادرخواهد بود در کمتر از هفت دقیقه پاسخ سوالاتی را بدهد که ظاهرشان طولانی تر و پیچیده تر از گذشته شده است. سپس مدیر مدرسه بچه ها را به سوی یکی از کلاسها هدایت کرد و از آنها خواست تا بر روی تخته ای که گویا از قبل با نوشته های مختلف پر شده بود، عبارت ” دانش آموز موفق “ را بنویسند. من کی چنین شرطی گذاشته بودم .سپس ایشان روبه من کرد و گفت: ” شنیده بودم که شما به دانش آموزانتان روش صحیح فکر کردن را می آموزید، اما تاکنون با چشم خودم قدرت این روش را ندیده بودم که آنرا هم امشب دیدم! آخه دیدم گیاهی تو برنامه هست سوال شد واسم .و آخه مگه زیست ترکیبی نیس چون اگه قسمتی رو نخونیم متوجه سوال نمی شویم کلا ؟ سلام استاد من تغییر نظامی بودم و دیگه ته امیدومم از دست داده بودم تا اینکه این برنامه ی شمارو دیدم و میخام باهاش شروع کنم استاد واقعا میتونم امسال دیگه ببندم کنکورو برا خودم در حد پیرا پزشکی ها میشه پیشرفت کرد استاد؟

مشاور هیوا کنکور 1400

مدیر مدرسه بعد از ضیافت شام اظهار داشت، رتبه های برتر ما می گویند: ما بطور میانگین در شبانه روز ۱۴ ساعت درس می خواندیم اما اغلب می شنوم که شاگردان شما خیلی کمتر درس می خوانند اما نتیجه بهتری می گیرند، قاعدتاً باید آنها هوشمندانه تر عمل کنند، لذا اگر اجازه بدهید می خواهم میان دانش آموز مدرسه مان و شاگرد شما یک تست هوش برگزار کنم. البته اغلب این مدارس سالهاست که دیگر در کنکورسراسری حرفی برای گفتن ندارند و بعد از اعلام نتایج توسط سازمان سنجش مشخص می شود که رتبه های برتر چنین مدارسی موفقیت شان را مرهون زحمات مشاورین تحصیلی و دبیران خوب خارج از مدرسه خود می دانند و نه سیستم غلط آموزشی مدارسشان. صحبت از اینکه چه تغذیهای برای درس خواندن مناسب است موضوع این مقاله نیست. میشه کمک کنید چون خیلی سر این موضوع که میگن استرس گرفتم. نکته مهم دیگر آنکه؛ چون امتحانات بصورت تشریحی برگزار می شود، امکان اشتباه در تصحیح و یا اعمال نظرهای سلیقه ای مصححین بسیار زیاد است. بابت تحصیل مجدد طبیعتا چون شما مشکل سربازی ندارید مانعی برای تحصیل ندارید. که امروز یک مژده برای شما داریم! یک روز مدیر یکی از مدارس معروف تهران از بنده دعوت کرد تا در ضیافت شامی که وی برای رتبه های برتر خود تدارک دیده است، شرکت کنم.

ایشان از من خواهش کرد تا با یکی از رتبه های برتر کمپ کنکوری خود در آن مهمانی شرکت کنم. من در سال 1378 (حدود 23 سال قبل) در رشته کارشناسی ارتوپدی فنی (اعضای مصنوعی) در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ( دولتی روزانه) مشغول به تحصیل بودم و ترم اول را هم با موفقیت به پایان رساندم ولی بعد از ترم اول از این رشته و دانشگاه انصراف دادم و به خدمت سربازی رفتم و بعد از اتمام خدمت سربازی ،در دانشگاه پیام نور (کارشناسی رشته حسابداری) پذیرفته و فارغ التحصیل شدم و سپس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران (کارشناسی ارشدرشته اقتصاد انرژی ) قبول و ادامه تحصیل دادم تا اینکه از این رشته نیز فارغ التحصیل شدم. با توجه به اینکه شما در دوره روزانه ادامه تحصیل می دهید باید در تاریخی که از طرف سازمان سنجش اعلام می شود از تحصیل انصراف دهید. در واقع طراح محترم می خواهد به داوطلب کنکور بگوید من نمی خواهم تو مفهوم یک بیت یا عبارت را حفظ کنی، بلکه بجای آن اندیشه اصلی سوال را در اختیارت گذاشته ام و اگر تو بتوانی آن اندیشه را تشخیص بدهی براحتی به گزینه صحیح خواهی رسید و نباید برایت مهم باشد که گزینه های سوال از داخل کتاب درسی آمده یا خارج از آن طرح شده باشد.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از مشاور کنکور شدن ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما