معرفی رشته مددکاری اجتماعی + بازار کار موجود

بنده در مورد همه کلاسهای کنکور یا بسته های آموزشی نمی توانم اظهار نظر علمی و دقیقی انجام دهم زیرا از نحوه تدریس اساتید آن بی اطلاع هستم اما اگر آموزش مبتنی بر مفاهیم کتب درسی و به دور از فرمولهای تستی باشد، قطعاً می تواند باعث موفقیت در کنکور شود. به نظرم صداوسیما باید نظارت بیشتری بر برنامه های تبلیغاتی کنکور خود داشته باشد، زیرا به جرأت می توانم بگویم که بیش از هشتاد درصد داوطلبین کنکور جدید مرکز مشاوره کنکورwww.fall24.ir مرا افرادی تشکیل می دهند که بواسطه راهنمایی های غلط این برنامه ها و مشاورین تحصیلی ناکارآمدشان به بیراهه رفته اند. البته من با روشهای غیرعلمی نظیر آلفای ذهنی که در یکی از برنامه های تلویزیونی نیز مشاور تحصیلی ای ادعا می کرد که مبدع آن بوده به شدت مخالفم زیرا اولاً آلفای ذهنی چند دهه قبل توسط فردی به نام خوزه سیلوا ابداع شده نه این شخص. سیناتهرانی مشاور مهارتهای موفقیت فردی و شغلی که در ایران او را بیشتر به عنوان مشاور تحصیلی رتبه های تک رقمی و دو رقمی کنکور می شناسند، مغز انسان را منبع بی پایانی می داند که باید برانگیخته شود و به شکوفایی برسد.

مهمترین مسأله؛ تحریک حس کنجکاوی بچه هاست تا آنها در جهت ایجاد تحولاتی سازنده در زندگی تحصیلی، فردی و شغلی خود گام برداشته و بخوبی از منابع و استعدادهای ذاتی خود بهره بگیرند. بنابراین داشتن تجربه بالا در کنار آگاهی از تکنیکهای مشاوره تحصیلی روز یکی از مهمترین معیارهای انتخاب مشاور تحصیلی خوب هست. دانش آموزانی وجود دارند که از منظر بهره هوشی و فکری در حد طبیعی و ظرفیت لازمه برای یادگیری را نیز کاملا دارا هستند، اما انگیزه (Motivation) برای مطالعه خوب و درس خواندن را ندارند. به کمک این پلن فرآیند آموزش و یادگیری بسیار جذاب و دوست داشتنی خواهد شد و دیگر نیازی نیست دانش آموزان برای موفقیت در امتحانات یا کنکور سراسری، ساعتهای متمادی درس بخوانند. کنکور یکی از مراحل مهم زندگی دانش آموزان و بهتر تاثیرگذارترین مرحله در آینده تحصیلی و شغلی آنها می باشد در این مرحله داشتن برنامه ریزی مناسب و همچنین مشاورین مجرب که دانش آموز را در برنامه ریزی و درس خواندن کنکوری خود یاری رساند نقش بسزا و موثری دارد بهترین دانشآموزان کسانی هستند که تحت نظر برترین مشاوران کنکوری و برترین اساتید و دبیران آموزش دیده اند البته داشتن مشاور تنها موفقیت دانش آموز را محقق نمیکند بلکه بلکه کوشش و تلاش خود دانش آموز و رسیدگی به برنامه خود میتواند موفقیت و پیشرفت تحصیلی وی را حاصل کند بسیاری از دانش آموزان تحت تاثیر اخبار مختلف و به ویژه در شرایط کرونایی دچار استرس دلهره و اضطراب می شوند داشتن مشاوری که بتواند در این موقع با برنامهریزی مناسب و دادن روحیه به دانش آموز استرس را از او بگیرد و آرامش را به او بازگرداند نقش خیلی خیلی مهمی در یادگیری و ادامه فرآیند درس خواندن وی دارد.

مشاوره کنکور واتساپ

با این حال حافظه و یادگیری دو سنگ بنای تفکر خلاق ما هستند. ثانیاً کار تکنیک های آلفا حل مسائل روحی و روانی است و نه افزایش قدرت تست زنی و یادگیری مطالب درسی ولی آن مشاور طوری به مخاطب القا می کرد که گویی آلفای ذهنی اطلاعات درسی را بطور معجزه آسایی وارد ذهن دانش آموزان می کند. او و همکارانش در گروه درس زندگی از پلن ذهنی برای افزایش خلاقیت کودکان و نوجوانان، بهبود روابط همسران، موفقیت دانش آموزان و دانشجویان در کنکور سراسری و دانشگاه، بهبود روابط اجتماعی افراد و بهبود وضعیت اقتصادی کسب و کارهای مختلف بهره می گیرند، به گفته سیناتهرانی امروزه میلیون ها نفر در جهان از پلن های ذهنی استفاده می کنند و دیری نخواهد گذشت که این متد تفکر ذهنی به روشی جهانی برای موفقیت افراد تبدیل خواهد شد. من به او گفتم: « کار من کشف کردن نیست، کار من صرفاً این است که تو به این نتیجه برسی که انسان فوق العاده ارزشمندی هستی و از ذهن فوق العاده ای برخوردار هستی که تا پیش از این روش استفاده صحیح از آن را نمی دانستی. من هم خدمت جنابعالی و مجموعه وب سایت وزین آفتاب سلام عرض می کنم .

این ابزار همان سیستم پلن ذهنی است.

ایشان به من گفتند: آقای تهرانی اگر به فرض محال من روزی شما و چیزهای ارزشمندی که به من آموختید را فراموش کنم اما هرگز احساس ارزشمند بودنی را که در من بوجود آوردید فراموش نخواهم کرد. ویژگی هایی که من حتی از وجودشان نیز بیخبر بودم. فکر ما مدام درباره ی اینکه چرا فکر می کنیم، چگونه فکر می کنیم یا حتی چگونه به طرز تفکر خود فکر می کنیم مشغول است. ما از بدن خود مراقبت می کنیم اما از مغزمان چطور؟ به عنوان پرسش آخر، نظرتان در مورد بازارداغ تبلیغات بسته های آموزشی و روشهایی نظیر آلفای ذهنی ، مهندسی معکوس و کلاسهای کنکور که اینروزها از شبکه های مختلف رادیو و تلویزیونی تبلیغ می شود؛ چیست؟ این ابزار همان سیستم پلن ذهنی است. آقای تهرانی اگر ممکن است برای بینندگان سایت ما تعریفی از پلن ذهنی داشته باشید؟ یک دانش آموز می تواند از پلن ذهنی برای دستیابی به ارتقای معدل خود و تسلط بر روی دروس و نیز کسب رتبه های عالی در کنکور سراسری استفاده کند. سیناتهرانی در ادامه اضافه کرد: پلن های ذهنی به دلیل ماهیت خود بطور خودکار از تمام مهارت های تفکر خلاق بهره می گیرند و در همان حال با نزدیک شدن فرد به اهداف خویش، انرژی روانی فزاینده ای تولید می کنند.

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

پاربرگ سایت

تماس با ما