مشاوره کنکور 1401 + مشاوره و برنامه ریزی خصوصی

برنامه ریزی می بایست بر پایه شرایط یگانه و مطلوب کلیدی هر داوطلب متن شود. چه طور برای جمع بندی کنکور و مرور درس ها برنامه ریزی کنم؟ مهم اینه که به صورت درست بتونید درس ها رو مرور و جمع بندی کنید. یکی از راه حل های این موضوع اینه که زمان 1 ساعته خودتون رو به 4 تا یک ربع تقسیم کنید و یک دایره یا مربع جلوی هر کدوم بکشید. مشاوره و برنامه ریزی یکی از مهم ترین ویژگی های خدمات این موسسه است که سبب ایجاد تفاوت اساسی میان دانش آموزان این موسسه با سایر موسسات کنکوری می شود. برنامه ریزی کنکور باید طبق حجم و زمان انجام بشه. یکی از سوال هایی که خیلی از داوطلبین می پرسن، نحوه برنامه ریزی برای جمع بندی کنکور هست. توجه کنید که سال کنکور هم یکی از سال های باارزش زندگیتون هست پس از درس خوندنتون لذت ببرید. پس اگه شما هم جزو این افراد هستین و می خواین این نمونه سوالا رو بررسی کنین تا انتهای این مقاله با ما همراه باشین چون یک لینک دانلود سوالا و پاسخنامه کنکور هنر ۹۹ رو براتون گذاشتیم .

مشاور کنکور جهرم

مشاوره کنکور تلفنی + [برنامه ریزی] بهترین مشاوران کنکور و رتبه های برتر - مشاوران 100 یعنی اینکه وقتی داری برنامه روزانه درس خواندن برای خودت می نویسی مشخص کنی که چه درسی رو از چه صفحه ای تا چه صفحه ای و در چند ساعت می خوای بخونی. برای برنامه ریزی هفتگی ابتدا تعیین کنید چه مبحثی باید مطالعه شود و سپس مبحث را به چند بخش در طول هفته تقسیم کنید. سلام، اصول و نحوه ی مطالعه ادبیات در کنکور به عنوان مهم ترین درس گروه های آزمایشی در دروس عمومی و در برنامه ریزی کنکور بسیار مهم است. تو این نوع برنامه ریزی به طور دقیق زمان و حجمی که قراره خونده بشه رو مشخص کردی. یعنی همانطور که اشاره کردیم باید سعی کنید که منبع تستی مناسب سطح درسی خودتون رو تهیه کنید و از چند منبعی و مطالعه همزمان چند تا منبع هم دوری کنید! آنالیز مطالعه دروس تون رو متوجه می شید. علاوه بر آن اکثر دانش آموزان بعد از مدتی مطالعه و پیشرفت یا ناامید می شوند یا مغرور. برنامه ریزی درسی تون رو بر اساس ضرایب درس های کنکور بریزید. یعنی اینکه درس هایی که ضریب بیشتری در کنکور دارن و تاثیر بیشتری روی رتبه شما می ذارن باید بیشتر در برنامه درسی قرار بگیرن. مثلاً اگر میخواهید در کنکور انسانی در رشتهی روانشناسی پذیرفته شوید، اول ببینید که کدام دروس ضریب بیشتری دارند یا میانگین درصد پذیرفته شدگان سال های گذشته چه قدر است.

سازمان سنجش هر ساله در اطلاعیه ای اقدام به انتشار فهرست حذفیات کنکور سراسری می نماید و در آن اعلام می کند از کدام بخش از کتاب هیچ سوالی طراحی نمی شود. سعی کنید بعد از 45 تا 1 ساعت درس خوندن بی وقفه، یه استراحت کوتاه 10 تا 15 دقیقه ای داشته باشین. در زمان استراحت 10 تا 15 دقیقه ای، سعی کنید فضاتون رو عوض کنید. سعی کنید که تو زمان های استراحت، خودتون رو در معرض کارهایی که ممکنه شما رو ترغیب به درس نخوندن کنن، نکنید! سعی کنید در روش برنامه ریزی کنکور ، زمان هایی در هفته به مرور این خلاصه ها اختصاص بدین. این باعث میشه که تشویق بشید یه ربع دیگه هم به درس خوندن ادامه بدین و بهتون کمک می کنه که بیشتر تمرکز روی درستون داشته باشید. معمولا داوطلبین خود به خود بعد از چند هفته از برنامه ریزی کنکور عقب می افتن و این باعث دلسردی میشه. در سال کنکور نه تنها برای خوندن درس های کنکور بلکه برای خواب، استراحت و تفریح هم باید برنامه ریزی داشته باشید. مثلا اگر از ساعت 3 تا 4 می خواین درس بخونید. معمولا برای افراد، در شبانه روز 6 تا 8 ساعت خواب نیازه.

بچه ها نیمی از روز را در مدرسه بوده و نیمی دیگر را باید در خانه به استراحت و خواندن دروس روز بعد مشغول باشند. همایش جمعبندی یکی از بهترین روشها برای جمعبندی دروس در چند روز آخر مشاوره کنکور 1402 (نظر او اینجا است) است. هیچوقت ناامید نشو حتی اگه یکی دوبار آزمونتو خراب کردی. یکی از راه های مرور درس های کنکور، تست زنی هست. تکرار مطالب رمز یادگیری اون ها هست. حالا این تکرار و مرور باید چه طور انجام بشه؟ روش دیگری که بیشتر برای مرور مباحث حفظی دروس کنکور می تونید استفاده کنید، خواندن خلاصه ها و هایلایت های کتاب درسیتونه. مشاوران کنکور ، متخصصانی هستند که سال ها دارن نکات برنامه ریزی کنکور و روش برنامه ریزی کنکور رو به داوطلبین یاد می دن. اگر برنامه ریزی درسی فقط طبق زمان باشه، مثلا بگید که امروز 2 ساعت ادبیات می خونم، بعد از یه مدت می بینید که حجم زیادی از مطالبتون باقی می مونه. مرور کردن درس ها باعث تسلط شما روی اون درس یا مبحث می شه و باعث می شه که تو ذهنتون مدت زمان بیشتری بمونه. مضاف بر این، با سطح توانایی دانش آموز تطبیق داده شود و نیازهایی همچون داشتن وقتی برای استراحت یا نشاط را هم به او بدهد.

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

پاربرگ سایت

تماس با ما
محتوای این وب‌سایت توسط فناوری‌های هوش مصنوعی از داده‌های اینترنتی تولید شده و ما هیچ مسئولیتی در قبال دقت آن نمی‌پذیریم و از استفاده از آن تشویق نمی‌کنیم.