فلوکستین دارویی مناسب برای بهبود افسردگی و حملات هراس!

 1. حداکثر دوز: 60 میلی گرم خوراکی در روز
 2. ایدههای غیر معمول
 3. تپش قلب
 4. ضعف یا از دست دادن قدرت بدنی

قرص فلوکستین 20 در صورت استفاده از این دارو، به ما بگویید که تجربه شما از مصرف فلوکستین چگونه بوده است؟ اثرات ضدافسردگی این دارو، ممکن است پس از چهار هفته یا بیشتر بروز نماید. فلوکستین (پروزاک) برای درمان افسردگی، اختلال وسواس، اختلالات خوردن مانند پرخوری عصبی و حملات ناگهانی و غیر منتظره ی ناشی از ترس شدید استفاده می شود.

 • فلوکستین 10 میلی گرم
 • شربت رانیتک 75 میلی گرم/5 میلی لیتر
 • خوابهای عجیب و غریب
 • مصرف همزمان با داروهای تیوریدازین و پیموزاید
 • بیماری کلیوی؛
 • اختلال اضطراب فراگیر یا تعمیمیافته (GAD)
 • مشکلات خواب (بی خوابی)، خواب های عجیب

داروی فلوکستین برای درمان اختلال دیس فوریک قبل از قاعدگی استفاده می شود. کپسول فلوکستین اغلب برای درمان اختلال افسردگی ماژور یا افسردگی شدید یا اساسی، اختلال وسواس اجباری (OCD)، اختلال استرس بعد از تروما (PTSD)، پرخوری عصبی، اختلال پانیک یا حمله هراس، اختلال دیس فوریک قبل از قاعدگی یا ملال قبل قاعدگی، و تریکوتیلومانیا یا اختلال کندن موی وسواسی استفاده می شود. تاثیر دارو روی اختلال دیس فوریک قبل از قاعدگی یا افسردگی قبل از پریود و قاعدگی در زنان چگونه است؟ به دلایلی از جمله افسردگی، اضطراب و لاغری مصرف می شود و اکثر مصرف کنندگان آن را زنان تشکیل می دهند. استرس زیاد و اضطراب شدید مادر، همچنین باعث ناامیدی و نارضایتی نوزاد هم میشود. وقتی احساس بهتر و خلق و خوی با ثباتی پیدا کردید، به احتمال زیاد چندین ماه دیگر باید به مصرف فلوکستین ادامه دهید تا بدن شما، توانایی تولید سروتونین را پیدا کند.اکثر پزشکان بازه زمانی 6 ماه تا یک سال برای رفع کامل علائم افسردگی توصیه می کنند.زیرا توقف درمان قبل از زمان تاثیر گذاری دارو؛ می تواند باعث بازگشت علائم افسردگی شود.

 • درد سینوس ها
 • داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی
 • اختلال خوردن
 • قرص گلوریپا 25 میلی گرم
 • مشکل تنفس
 • تنگی نفس همراه با درد قفسه سینه
 • ضد افسردگی تتراسایکلیک

برخی از جوانان وقتی برای اولین بار از داروی ضد افسردگی استفاده میکنند ، به خودکشی فکر میکنند. هنگام مراجعه به پزشک و یا داروساز دررابطه با داروهایی که مصرف می کنید، مشورت نمایید و وی را از داروهای مصرفیتان آگاه کنید. قرص پاروکستین در گروه داروهای ضدافسردگی و داروهای مهارکننده انتخابی سروتونین طبقهبندی میشود. این دارو در چهار شکل کپسول، کپسول با رهاسازی تاخیری (مصرف هفتگی)، قرص و محلول تولید شده و همه اشکال آن از طریق دهانی مصرف میشوند. آیا فلوکستین از سایر داروهای ضد افسردگی بهتر است؟ بر همین اساس استفاده از گروه داروهای ضد افسردگی SSRI در طول دوره بارداری می تواند بعد از تولد مشکات جدی از قبیل بیماری های ریوی برای کودک ایجاد کند؛ بنابراین اگر بیمار شما خانم، متاهل و در سنین باروری به سر می برد حتما به او گوشزد کنید که قبل از اقدام به بارداری تصمیم خود را با شما در میان بگذارد تا برای رویه درمانی او روشی جدید را در نظر بگیرید.

 1. اختلال استرس و اضطراب
 2. دارو را دور از دسترس کودکان نگه دارید
 3. داروهای ضد آریتمی مثل پروپافنون و فلکاینید
 4. آسپرین (برای تسکین درد)
 5. تشدید اثرات سروتونرژیک
 6. از دست دادن تعادل
 7. قرص جم فیبروزیل-عبیدی 450 میلی گرم
 8. بیماری کبدی یا کلیوی

پزشک ممکن است به شما و شریک جنسی شما استفاده از روشی به نام تکنیک مکث را توصیه کند. در صورت استفاده از شربت فلوکستین، برای دریافت دوز صحیح، میزان دوز دارو را با استفاده از سرنگ، قاشق مخصوص اندازهگیری یا فنجان دارویی اندازه بگیرید. 3. برای کسانی که مشکلات کبدی داشته و یا افراد مسن از دوزهای بالای آن باید اجتناب نمود. البته احتمال این هست که گرایش به خودکشی در افراد بالای ۲۴ سال در مواردیاندکی کاهش می یابد و به طور معنی داری در گروه سنی ۶۵ سال و بیشتر البته این احتمال خیلی کمتر است. نسخه عمومی Prozac فلوکستین است، در حالی که نسخه عمومی Zoloft سرترالین هیدروکلراید است. اگر دوز قلوکستین را فراموش کردید، در اسرع وقت دارو را مصرف کنید اما اگر تقریباً زمان مصرف بعدی فرا رسیده است، دوز فراموش شده را نادیده بگیرید.

قرص فلوکستین ۲۰

با این حال، اگر نوبت مصرف دوز بعدی است، دوز فراموش شده را نخورید و همان میزان همیشگی را مصرف کنید. اما این میزان ممکن است به 20mg در روز با توجه به صلاحدید پزشک افزایش یابد. البته بهتر است هر روز در یک ساعت معین، این دارو را استفاده کنید. در صورت نیاز و تحمل بیمار : دوز دارو را میتوان طی یک دوره زمانی 4 تا 8 هفته ایی افزایش داد. در صورت قطع دارو یا عدم مصرف آن علائم بیماری بهبود نمی یابد. احساس بیماری (حالت تهوع) – مصرف فلوکستین همراه با غذا یا پس از آن را امتحان کنید. فراموش نکنید که بسیاری از مشکلات روانشناسی و روانپزشکی، نیازمند تغییر سبک زندکی، تغییر در باورها، رواندرمانی و یادگیری مهارت در زندگی است.

 • کپسول فروفورت گاین
 • رقیق کننده خون – وارفارین، کومادین، یانوتون
 • خون دماغ شدن
 • حالت تهوع

دوز مصرفی داروی فلوکستین را به محض بهتر شدن حالتان کم و یا قطع نکنید. همچنین بهتر است هرگز بدون مشورت و با روانپزشک و روانشناس خود اینکار را انجام ندهید. اگر از این دارو استفاده میکنید، قبل از اقدام به بارداری با پزشک مشورت کنید. حداکثر میزان مصرف فلوکستین برای درمان اختلالات قبل از قاعدگی و پریود ، 80 میلی گرم و در موارد حاد می باشد .

 1. خونریزی لثه
 2. مخمر سنت جان؛
 3. عوارض جانبی دستگاه گوارش
 4. افزایش تعرق در بدن

برای شروع به قطع کمردن آن ابتدا دوز این دارو را کم نموده و سپس آن را قطع کنید. اگر به هر دلیلی نیاز به قطع استفاده از این دارو گرفتید، آن را به مرور قطع کنید. فلوکستین برای افرادی که کمتر از 18 سال دارند اســتفاده نمي شود. شاید اقدامات دیگری را برای درمان شما در نظر بگیرد.

 • هیپوناترمی یا پایین بودن سطح سدیم خون
 • دوز اولیه: 20 میلی گرم در روز که در صبح مصرف میشود
 • رقیقکنندههای خون مانند وارفارین
 • مهارکننده های بازجذب سروتونین (SSRI) مانند سرترالین
 • داروهای شل کننده عضلات

اگرچه داروهای ضدافسردگی دیگری نیز وجود دارند که اثربخشی آنها به اندازه پروزاک است اما شاید این کپسولهای ۱۰ و ۲۰ میلیگرمی خواص دیگری هم داشته یا شاید عوارض جانبی کمتری داشته باشند که سبب رواج آن شده است. شاید بهتر باشد برای چند روز اول درمان، رانندگی و دوچرخه سواری را متوقف کرده تا بدن شما با این دارو به سازگاری برسد. 2. داروی فلوکستین را در هر زمان از شبانه روز می توان مصرف کرد. شرکت سازنده پیشنهاد کرده که شروع شکل دارویی کپسول ۹۰ میلی گرمی با آزادساز ی تأخیری با ۷ روز فاصله از آخرین استفاده دوز ۲۰ میلی گرمی باشد. این دارو تا حداکثر دوز 60 میلی گرم در روز نیز قابل تجویز است. شروع با دوز 10 میلیگرم در روز که حداکثر تا دوز 40 میلیگرم در روز افزایش مییابد. 1. دوز معمول تجویز شده فلوکستین برای بزرگسالان 20 میلی گرم در روز است.

کپسول فلوکستین ۲۰

اگر به مدت 6 ماه یا بیشتر علائم افسردگی از بین رفته باشد و مهارتهای ضروری برای رفع مشکل رفتاری وی یا شخصیتی خود را داشته باشید، روانپزشک با مشورت روانشناس، توصیه به قطع مصرف دارو می نمایند. سلام مادر بنده ۵۷ سالشونه بدلیل رفلاکس و اسید زیاد معده چند ماهه دچار فشار خون شدند سونو گرافی ، ازمایشات ، اندوسکوپی و اکو ،نوار قلب همه چی مشکلی ندارن ولی با داروهای ضد اسید شربت رکولیک ، شربت منیزیوم هیدروکساید ، قرص پنتو پرازول و موتیلور دومپریدون و پرودایجست و شبا نصف الپرازولام درد و سوزش قفسه سینه بهتر شده ولی تو این چند ماه هر دو هفته یکبار دچار ضعف شدید و افزایش فشار خون میشو ند و با با تعداد زیادی قرص فشار و کاپتوپریل بعد از کلی بالا و پایین شدن فشارشون از ۲۰ تا ۱۴ مرتب بالا و پایین و اخر ۱۶ میماند ، چند بار اورژانس نوار قلب مشکل نداشت و مرتب قرص فشارشونو اورژانس عوض میکنه اول والسارتان ۸۰ نصف و هیدروکلروتیازید صبح میخورد نصف املودیپین ظهر نصف والسارتان شب، فشارش بین ۱۶ روی ۷ تا ۱۱ روی ۶ شده بود بعد دکتر قلب گفت فقط والسارتان ۸۰ صبح و شب فشارش شده بود بین ۱۶ روی ۸ و نیم تا ۱۴ رو۷ که گرفتگی گردن پیدا کرد دوباره فشار بالا رفت اورژانس املودیپین کامل ظهر اضافه کرده فشارشون بین ۱۶ روی ۸ و نیم تا ۱۴ روی ۶ میشه یا روی ۸، سوال من اینه قرص املودیپین و هیدرو کلروتیازید فشار پایینی رو خیلی میاره پایین و با فشار بالایی همخوانی ندارد این مشکل ساز نمیشه?

فلوکستین چیست

داروهای اعصاب و روان برخلاف آنچه در اذهان عمومی وجود دارد و مردم تصور میکنند، اگر طبق نظر و مشورت پزشک متخصص مصرف شوند عوارض خطرناک زیادی ندارند. در مورد تاثیر داروهای مهار کننده بازجذب سروتونین SSRI ها در درمان اختلال وسواسی اجباری (OCD) مشخص شده است که داروی فلوکستین برای درمان اختلال وسواسی اجباری (OCD) متوسط تا شدید، موثر است و بنابراین داروی فلوکستین به همراه درمان غیر داروئی و به طور درمان تکمیلی باید به عنوان درمان خط اول در کودکان همراه با درمان شناختی رفتاری (CBT) استفاده شوند. اختلال عملکردی جنسی ناشی از فلوکستین از جمله کاهش میل جنسی، عدم توانایی ارگاسم یا ارضای جنسی، خشک شدن واژن در زمان تحریک جنسی، و اختلال عملکردی انزال از برخی از شایع ترین عوارض جانبی درمان با فلوکستین و سایر داروهای مهار کننده بازجذب سروتونین SSRI ها می باشند. فلوکستین یکی از گروه های داروهای ضد افسردگی به نام مهار کننده های بازجذب سروتونین یا SSRI است.

 • کپسول کوئیژیل 100 میلی گرم
 • قرص والزومیکس 10/320 میلی گرم
 • قرص لوتیراستام کوبل دارو 750 میلی گرم
 • گرفتگی بینی، درد سینوس، گلودرد، علائم آنفلوآنزا

داروهای ضد افسردگی، از جمله فلوکستین ، تنها یکی از چندین راهکار درمانی برای رفع علائم افسردگی هستند. داروهای ضد افسردگی مانند فلوکستین به افزایش روحیه شما کمک کرده تا حال روحی بهتری داشته باشید.هنگام مصرف دارو، احساس آرامش و خواب راحتی خواهید داشت و نسبت به مسائلی که شما را نگران و مضطرب می کرد، راحتتر کنار می آیید.همچنین با اطرافیان رابطه گرم و بهتری را برقرار خواهید کرد.فلوکستین باعث تغییر شخصیت و هویت رفتاری شما نمی شود. عوارض جنسی دارو، معمولاً بعد از دو هفته اول بهبود پیدا می کند.

عوارض فلوکستین در دراز مدت

این عوارض ناخواسته، معمولاً خفیف بوده و بعد از چند هفته به طور خود به خود از بین می روند. اگرچه معمولاً بین 4 تا 6 هفته زمان نیاز است تا از مزایای فعال شدن سروتونین در ذهن لذت ببرید. اگر دچار اور دوز (مصرف بیش از اندازه دارو) شدید سریعا به اورژانس خبر دهید. در صورت مصرف اتفاقی بیش از مقادیر توصیه شده عوارضی از قبیل: تشنج، افزایش ضربان قلب، تهوع، استفراغ، هیجان غیرقابل کنترل و لرزش حادث میشود. دارو فلوکستین با نام انگلیسی Fluoxetine و با نام تجاری پروزاک ( Prozak ) و یا سارافم ( Sarafem ) یکی از داروهای پر استفاده در اختلالات روانشناسی و روانپزشکی می باشد. عوارض جنسی مانند مشکل در نعوظ و یا سردمزاجی، یکی از عوارض جانبی مصرف این دارو است که ممکن است معدودی از افراد آن را تجربه نمایند.این عارضه حتی بعد از قطع دارو نیز تا مدتی می تواند ادامه دار باشد.

را از دوز کم شروع کرده و به تدریج افزایش دهید.

بنزودیازپین ها ، لورازپام، مصرف همزمان با افزایش خطر عوارض جانبی بنزودیازپین ها همراه است. برای مبتلایان به اختلال دو قطبی I: این افراد نباید این دارو را به تنهایی مصرف کنند تا افسردگی مرتبط با اختلال دو قطبی I را درمان کنند. اگر تصمیم به قطع مصرف فلوکستین دارید حتماً باید به تدریج این کار را انجام دهید، نباید بین هر کاهش دوز کمتر از دو تا شش هفته فاصله باشد. اما اگر در مدت طولانی، فلوکستین مصرف کرده اید، پزشک احتمالاً به تدریج دوز دارو را کاهش داده تا سرانجام آن را قطع کند. برای کاهش خطر ابتلا به عوارض جانبی ممکن است پزشک شما تشخیص دهد فلوکستین را از دوز کم شروع کرده و به تدریج افزایش دهید. در ادامه با مجله اینترنتی لیلیمگ همراه شوید تا شما را با موارد مصرف، دوز و روش مصرف، عوارض جانبی و نکات احتیاطی در مورد داروی پاروکستین آشنا کنیم.

 • کاهش میل جنسی و اختلال در عملکرد جنسی
 • هر داروی ضد افسردگی دیگری که مصرف میکنید
 • پف کردن چشم، دست، پا
 • سرگیجه و حالت تهوع

اما در افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند در مقایسه با افرادی که از این بیماری رنج نمی برند، احتمال کاهش شنوایی بسیار بیشتر بوده و تقریبا دو برابر می باشد. در برخی از افراد که فلوکستین را به منظور جلوگیری از مشکلات پیش از قاعدگی مصرف می کنند، ممکن است پزشک این دارو را برای مصرف روزانه یا فقط برای دو هفته قبل از شروع قاعدگی تجویز کند. این دارو عوارض هم دارد و به این دلیل تجویز شده که به عقیده دکتر فوایدش بیش از مضراتش است. اگر فلوکستین را بیش از حد مصرف کردیم… برای برخی از مردان، مکالمه با پزشک ممکن است به کاهش نگرانی در مورد انزال زودرس کمک کند.

 • مشکلات دستگاه گوارش
 • فشار را در صورت لزوم تکرار کنید
 • کاهش میل جنسی و مشکل در ارگاسم
 • قرص ولبان ای آر 150 میلی گرم
 • قرص روپینیرول-عبیدی 5 میلی گرم
 • محلول خوراکی لوبل 100میلی گرم/میلی لیتر 120 میلی لیتر
 • کپسول فنوفیبرات-عبیدی 100 میلی گرم
 • احساس بیماری (حالت تهوع)

انزال زودرس زمانی اتفاق می افتد که مرد یا شریک زندگی اش زودتر از آنچه دوست دارد به انزال می رسد. مصرف داروی فلوکستین در زمان بارداری با میانگین زمان کوتاه تر بارداری (تا سه روز)، افزایش ریسک زایمان زودتر (تا ۵۵%)، و وزن کمتر جنین تولد مرتبط است. حداکثر مقدار مجاز 60 میلیگرم در روز است. معمولا حداکثر دوز پاروکستین 50 یا 60 میلیگرم در روز است. بعد از گذشت یک هفته، پزشک احتمالاً دوز شما را به 20 میلی گرم در روز افزایش دهد.

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما