ساعات مصرف قرص فلوکستین

معمولا قرصهای فلوکستین که در ایران وجود دارد ۱۰ و ۲۰ میلیگرم بوده که معمولا درمان با ۱۰ میلی گرم آغاز شده و پس از طی مدتی با توجه به نیاز بیمار یا پاسخ او نسبت به فلوکستین میتوان آن را افزایش داد. آیا فقط با مصرف دارو درمان میشوم؟ بعد از آن که روانپزشک تشخیص افسردگی داد، از سه سال قبل روزی یک قرص سیتالوپرام ۲۰ میلیگرمی میخورم و از همان اوایل مصرف دارو تا حدی بهتر شدم و میتوانم به کارهایم برسم و گوشهگیری را هم تا حدی کنار گذاشتم.

 • ◄ معرفی جدیدترین داروهای تولید شده در جهان
 • سابقه سوء مصرف مواد مخدر یا افکار خودکشی
 • کما (از دست دادن هوشیاری برای یک دوره زمانی)
 • قرص آتوواست 40 میلی گرم
 • اب سیاه چشم ؛

فلوکستین 10 بنابراین نمیتوان توصیه کرد که آن را جایگزین درمانهای مؤثر موجود کنید. از مصرف طولانی مدت این دارو ، بدون توصیه پزشک اجتناب کنید، مقدار مصرف این دارو نیز باید دقیقا طبق دستور پزشک باشد. در مورد کاربرد نوروفیدبک در درمان اختلال بیشفعالی باید گفت که چنین کاربردی هنوز جایگاهی در بیشتر راهنماهای بالینی معتبر نیافته است. از مصرف الکل در طول درمان با فلوکستین بپرهیزید، زیرا مصرف الکل در مدت درمان با این دارو میتواند احتمال بروز عوارض ناشی از این دارو را افزایش دهد. از طرفی مصرف این ماده در دراز مدت و با افزایش دوز مصرف، منجر به بروز نشانههای شدید روانی میشود و نه تنها بیقراری و اضطراب فرد افزایش مییابد، بلکه علایمی مانند توهمهای دیداری و شنیداری نیز نمایان میشود. در مواردی که نشانههای شدید روانی مانند پرخاشگری و عدم همکاری بیمار وجود دارد، یا مواردی مانند آنچه در این سؤال مطرح شده، پیشنهاد میشود که آنها از طریق اورژانس در یکی از بیمارستانهای روانپزشکی بستری شوند.

فلوکستین چیست

اخیراً به مرکزی رفتیم که به ما پیشنهاد نوروفیدبک دادند. هیچکدام از ما که فلوکستین را درمانی بر دردهایمان میدانیم پاسخی نداریم. اما چرا باید حال خوب ما اینروزها به “فلوکستین” وابسته باشد؟ فلوکستین فقط در صورتی باید در دوران بارداری استفاده شود که فواید احتمالی آن خطرات اش را برای جنین توجیه کند. علاوه بر آن. اطلاعات محدودی درمورد استفاده ی طولانی مدت این دارو دردست است. در مدت درمان بااین دارو حساسیت بدن شما به نور بیشتر خواهد شد لذا از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خودداری نمایید و از کرم های ضدآفتاب و عینک آفتابی استفاده کنید. پاسخ سایت روانپزشکان: متأسفانه مصرف شیشه چند سال است که دامنگیر افرادی که به سمت اعتیاد گرایش دارند و به ویژه جوانان شده و بسیاری از بخشهای روانپزشکی بیمارستانها برای درمان توهم ناشی از استعمال شیشه اشغال شده است.

 1. اختلال دوقطبی (افسردگی شیدایی) ؛
 2. لکههای پوستی ریز قرمز رنگ
 3. قرص کلداکس روز & شب
 4. ورم گلو یا زبان
 5. دوز معمولی: 60 میلی گرم در روز که صبح مصرف میشود

پاسخ سایت روانپزشکان: سلام. پاسخ سایت روانپزشکان: بسیاری از افراد پس از مواجهه با تنشها و ناملایمات زندگی دچار علایم اضطرابی، نشانههای افسردگی، تغییر رفتار یا حتی تغییر نگرش میشوند. آستمیزول – مقدار آستمیزول در خون ممکن است افزایش یابد که منجر به تغییر مهم در ریتم ضربان قلب میگردد. برای این کار ضروری است افراد وابسته به شیشه به مراکز ترک اعتیاد معرفی شوند؛ اما باید در نظر داشت که برخی از این مراکز فاقد مجوز فعالیت بوده و بدون نظر پزشک اقدام به محدود کردن بیماران میکنند و در مواردی رفتار بسیار تندی با آنها دارند. هنگام مراجعه به پزشک و همچنین داروساز باید نام تمام دارویی که مصرف می کنید را به او بگویید. این نوشته شامل تمام تداخلات احتمالی دارو نیست.

قرص فلوکستین ۲۰ برای چیست

قرص فلوکستین 20 داروهای غیر استروئیدی شامل آسپرین، ایبوپروفن، ناپروکسن، ایندومتاسین، دیکلوفناک و داروهای مشابه میباشد. نمونه هایی از داروهای تحت تأثیر شامل پیموزید، تیوریدازین، وینبلاستین، داروهای ضد آریتمی (مانند پروپافنون، فلکائینید)، ضد افسردگی های سه حلقه ای (مانند دزیپرامین، ایمی پرامین) و غیره هستند. من نگرانم که کم کردن داروهای ضدتشنج باعث برگشتن تشنجها شود. اما مصرف این دارو هر چند کمی حال من را بهتر کرده، باعث خوابآلودگی، بیحالی، خشکی دهان و بیاشتهایی شده است. در مدت این یک سال، فقط ۲ بار به متخصص اعصاب و روان مراجعه کردهام و متخصص مقدار مصرف داروی من را تغییر نداده است. سؤال ۸: پسری ۲۲ ساله دارم که از ۶ ماه پیش رفتار و اخلاق او شروع به تغییر کرد. ۳- از آن جا که درمان با الکتروشوک به وسیله ایجاد تشنج پیش میرود، معمولاً هنگام انجام آن داروهای ضدتشنج که برای درمان بیماریهایی مانند اختلال دوقطبی تجویز شدهاند به تدریج قطع میشود، تا الکتروشوک قابل اجرا باشد.

 1. علائم آنفولانزا
 2. راش پوستی یا کهیر
 3. قرص زیپتین 100 میلی گرم
 4. ممکن است لازم باشد دوز مصرفیتان را به تدریج کاهش دهید
 5. اضطراب، عصبانیت
 6. تریپتوفان (گاهی اوقات ال -تریپتوفان نامیده می شود)
 7. داروی سردرد میگرنی

درمان دیگری هم برای افسردگی فصلی وجود دارد و آن به کارگیری «نور درمانی» به کمک لامپ­های مخصوصی است که قادرند نور بسیار روشن ساطع کنند. این شرح حال با بیماری افسردگی فصلی هم­خوانی دارد که نام رسمی آن «اختلال عاطفی فصلی» یا SAD است. نکته چهارم: این که افراد خانواده یا دوستان با گفتن جملاتی از سر خیرخواهی، از فرد افسرده بخواهند که «خودت سعی کن تا داروهایت را کم کنی»، درحقیقت بار بیماری را بیش از پیش بر گردن فرد مبتلا میگذارند و چه بسا با این روش باعث شوند که او احساس کند نزدیکانش او را درک نمیکنند و همین به طولانی شدن یا تشدید افسردگی منجر شود. مصرف فلوکستین همزمان با برخی دیگر از داروها هم ممکن است باعث احساس خواب آلودگی یا افزایش سرعت تنفس شود، بنابراین به بیمار گوشزد کنید قبل از مصرف ضددردهای مخدر، قرص خواب، آرا م کننده های عضلانی، داروهای ضداضطراب و افسردگی یا تشنج حتما با شما تماس بگیرد.

 • لرزش یا تنش، احساس اضطراب یا عصبی بودن
 • ترشح بینی آبکی
 • سابقهی واکنش آلرژیک به پاروکستین یا هر داروی دیگر
 • قرص یونیماید 150 میلی گرم
 • قرص کاردیلکس 6.25 میلی گرم
 • اکس کاربازپین (برای درمان صرع)

۴- اگر داروهای ضدتشنج شما هر دو برای کنترل بیماری صرع تجویز شدهاند (و نه صرفاً به منظور درمان اختلال دوقطبی)، ادامه مصرف آنها در روزهای اجرای الکتروشوک لازم است؛ مگر آن که به دلیل دیگری پزشک معالج قطع مصرف آنها را ضروری بداند. ۱- استفاده از الکتروشوک (ECT) برای درمان افسردگی شدید (دوقطبی و غیر دوقطبی) در حالت کلی، معقول و انتخاب مناسبی است. در صورتی که قرار باشد این دارو برای مدت زمان طولانی استفاده شود، آزمایشات آزمایشگاهی و / یا آزمایشات پزشکی (به عنوان مثال، آزمایش های عملکرد کبدی، شمارش کامل سلولهای خونی) ممکن است به صورت دوره ای برای بررسی عوارض جانبی بیمار انجام شوند. این کارشناس اجتماعی استان با تاکید براینکه چنانچه انسان در زندگی خود دچار ناکامی گردد و از دستیابی به خواسته های خود محروم گردد ممکن است در رسیدن به اهدافش دچار تردید گردد و به حسن نا شادی دچار شود، افزود: نمود و احساس شادی در افراد متفاوت است بطوریکه احساس شادی در یک نفر ممکن است جیغ، لبخند، اشک شوق باشد و یادیگری ممکن است پایکوبی کند یابه خرید برود.

کپسول فلوکستین ۲۰

درمان برای این نیست که خاطرات فراموش شود، بلکه با این هدف است که بتوانید با پذیرش رویدادهای تلخ گذشته، زندگی عادی، شاد، پُرامید و فعال خود را دوباره و با وجود همه خاطرات تلخی که به تجربه تبدیل شدهاند پی بگیرید. اما داروهایی که برای درمان افسردگی یا اضطراب مورد استفاده قرار میگیرند نشاطآور نیستند؛ دارویی مثل فلوکستین که قرار است چندماه مصرف شود تا خلق را بالا ببرد، نشاط آور محسوب نمیشود. از سایر داروهای مورد تأیید برای درمان اختلال بیشفعالی، میتوان از اتوموکستین نام برد. این مطالب در مورد درمان افسردگی غیر دوقطبی بود و در سایر انواع افسردگی، درمان­های متفاوتی در نظر گرفته می­شود. از طرفی این ماده مانند سایر مواد اعتیادزا حالتهای مختلفی مانند بیقراریهای شدید، افسردگی، عصبانیت و پرخاشگری نیز ایجاد میکند.

 • به غلظت کمک می کند
 • مشکلات خواب (بی خوابی)، رویاهای غیر معمول
 • خوابآلودگی، کندی، خستگی، ضعف یا احساس کسالت غیرمعمول
 • افزایش پاسخ دهی سلول های مختلف به انسولین ترشح شده
 • در موارد زير اين دارو بايد با احتياط فراوان مصرف شود
 • سابقه شخصی و خانوادگی فرد در اقدام به خودکشی
 • قرص کوریزان روز و شب
 • اختلال دوقطبی (افسردگی شیدایی)

با این حال در کودکان یا بزرگسالان مبتلا به این اختلال قابل تجویز است و نه تنها خطر سوء مصرف دارو مطرح نیست، احتمال کلی سوء مصرف سایر مواد را نیز کم میکند. دوز معمول فلوکستین برای کودکان 10 میلی گرم در روز است، اما ممکن است تا 20 میلی گرم در روز افزایش یابد. روشهای غیر دارویی مانند آموزش والدین، تکنیکهای رفتاری، رفتار درمانیِ شناختی و آموزش مهارتهای اجتماعی نیز از روشهای مؤثری است که میتوان در کنار دارو به کار گرفت. امروزه تعداد زیادی از پزشکان توصیه می کنند که افراد در طول روز 8 لیوان آب بنوشند تا تمامی نیاز های بدن برآورده شود و بدن به طور طبیعی و بهترین شکل خود کار کند. به همین خاطر سطح قندخون خود شما هنگام مصرف دارو به طور منظم کنترل می شود و باید نتیجه آنها با پزشکتان درمیان گذاشته شود.

کودکان پرخاشگر تهاجمی باید از نظر واکنشهای پارادوکسیک به کلردیازپوکساید، تحت مراقبت و نظارت قرار بگیرند (به موارد احتیاطی مراجعه کنید). برای نگهداری صحیح داروی فلوکسیتین آن را در دمای اتاق و به دور از حرارت و رطوبت و خارج از دسترس کودکان قرار دهید. برای کاهش خطر ابتلا به عوارض جانبی ممکن است پزشک شما تشخیص دهد فلوکستین را از دوز کم شروع کرده و به تدریج افزایش دهید. در واقع ممکن است «ناتوانی در فراموش کردن خاطرات عذابآور» یا «بیاعتمادی به دیگران» در زمینه یک اختلال دیگر مانند مثالهایی که ذکر شد رخ داده باشد و درمان بیماری زمینهای مسایل شما را کلاً حل کند. به هر حال لازم است که ابتدا بررسی کاملی از نظر افکار، رفتار و هیجانات انجام شود تا اگر بیماری مشخصی مانند اختلال افسردگی، اختلال انطباقی، یا انواع اختلالات اضطرابی بروز کرده در اولین فرصت درمان متناسب شروع شود. نکته دوم: عدم بهبودی کامل افسردگی با مصرف دوز کمی از اولین داروی تجویز شده موضوع عجیبی نیست.

 1. کلسترول را کاهش می دهد
 2. رقیق کننده های خونی مانند وارفارین
 3. اختلال نقص توجه
 4. خشک شدن دهان

در واقع، هدف نباید کم کردن دارو باشد، بلکه هدف را باید دستیابی به بهبودی کامل بیماری افسردگی قرار داد. نکته اول: افسردگی باید در صورت امکان به شکل کامل درمان شود و در غیر این صورت امکان عود حالت شدیدتر آن وجود دارد. کپسول خوراکی فلوکستین برای درمان موارد زیر استفاده می شود: افسردگی. در افرادی که به منظور جلوگیری از پر خوری های عصبی از این دارو استفاده می کنند، ممکن است اثرات این دارو پس از 1 هفته نمایان شده و ممکن است نیاز باشد تا مصرف این دارو بیش از یک ماه نیز به طول بیانجامد. اگر باردار هستید، ممکن است نام شما در دفتر ثبت بارداری و به منظور ردیابی اثرات فلوکستین بر جنین ثبت شود. پزشک و خانواده شما باید هنگام شروع مصرف این دارو و در هنگام تغییر دوز، شما را با دقت معاینه کرده تحت کنترل قرار دهند.

 1. قرص دهان باز شونده ملتیوا 10 میلی گرم
 2. فلوکستین 20 میلی گرم
 3. قرص ادوالژین فلش (لیزین) 200 میلی گرم
 4. کاهش ارگاسم در خانم ها
 5. صرع دارید
 6. رقیق کننده خون – وارفارین، کومادین، یانوتون؛
 7. بیماری های روانی

دکترم مقدار دارو را تغییر نمیدهد و همین مقدار را کافی میداند. اگر حین مصرف این دارو دچار عوارض جانبی نادر ولی جدی این بیماری از قبیل مدفوع خونی و سیاه،استفراغی که شبیه دانه های قهوه هست، تپش قلب، غش، تشنج، راش های پوستی و تغییر در مقدار ادرار شما رخ داد، سریعا به بیمارستان و یا پزشک خود مراجعه نمایید. عارضه احتباس ادرار اگر در بررسیهای متخصص اورولوژی یا نفرولوژی مشکلی دیده نشده، با توضیحات شما قاعدتاً به مصرف داروها مربوط است. سلب مسئولیت: همانطور که گفتیم در این مطلب سعی داریم شما را با اطلاعات دارویی درمورد قرص فلوکستین آشنا کنیم.

 • حملات پانیک یا اختلال هراس
 • آمیفامپریدین – Amifampridine
 • سوء مصرف مواد مخدر یا افکار خودکشی ؛
 • حساسیت به این دارو یا دیگر داروها و مواد
 • این دارو را در جاهای مرطوب مانند حمام نگهداری نکنید

پرولاکتین هورمونی است که توسط غده هیپوفیز در مغز تولید میشود. این علایم در ابتدای مصرف به صورت کماشتهایی، کمخوابی و اضطراب خود را نمایان میکند، اما احساس شعف بسیار شدیدی که هنگام مصرف در دفعات اول به فرد دست میدهد، باعث ادامه مصرف میشود و همان مصرف بار اول نیز میتواند خطرناک باشد. مصرف شیشه که با نامهای مختلفی مانند آیس، کریستال و نام علمی مِتامفتامین خوانده میشود باعث افزایش فشارخون، گُرگرفتگی شدید، تشنج، نارسایی کلیه و حتی سکتههای قلبی و مغزی میشود. ادامه مصرف این ماده همچنین باعث گیجی، منگی، اختلال حافظه، کندی حرکتی و اختلال یادگیری میشود و نیز به پوسیدگی دندانها میانجامد.

 • کپسول زونیسماید-عبیدی 50 میلی گرم
 • بوسپیرون ضداضطراب
 • صحبت، احساس و فعالیت توأم با هیجان غیرقابل کنترل
 • قرص براتیگا 250 میلی گرم
 • نارسایی قلبی
 • کهیر و ضایعات جوش مانند پوستی

و همچنین یکی دیگر از عوارض فلوکستین آن است که ممکن است سطح سروتونین خون را افزایش داده و باعث مشکلی نادری بنام سندرم سروتونین شود. پیموزاید (Pimozide): این دارو نیز با فلوکتسین Fluoxetine تداخل داشته و میتواند باعث افزایش سطح پیموزاید در بدن شما شود. کاربامازپین مصرف همزمان این داروها می تواند باعث تاری دید، سرگیجه یا لرزش شود.

 • قرص ونابید 37.5 میلی گرم
 • مخمر سِنت جان؛
 • درد و تورم و قرمزی چشم
 • پیشگیری از سرطان
 • ناتوانی در خوابیدن
 • پیش از مشورت با روانپزشک مصرف دارو را متوقف نکنید
 • در خانه ورزش کنید یا به پیاده روی در پارک بروید
 • سندروم پیش از قاعدگی شدید

4. مصرف همزمان با پیموزاید. بهره­گیری از روان­درمانی در کنار مصرف دارو. من در حال حاضر به هیچ کس اعتماد ندارم و این عدم اعتماد زندگی را برایم جهنم کرده است. به این دلیل که دیگر تحمل شکست را ندارم. وقتی او را بیشتر زیر نظر گرفتم متوجه شدم که شیشه مصرف میکند. دوز روزانه دارو را از ۲۰۰ میلیگرم که بالاتر بردم هم احتباس ادرارش بیشتر شد و هم از اتاق دیگر بیرون نمیآمد. بنابراین ریسپریدون را اضافه میکردم ولی حالش بدتر میشد تا این که دکتر جدید بردم گفتند تمام داروها قطع شود و فقط ۳۰۰ میلیگرم کوئتیاپین بدهید. هر وقت دکتر به او دارویی میدهد با احتباس شدید ادرار مواجه میشود. ۲- الکتروشوک جلسه به جلسه باعث کم شدن احتمال بروز تشنج در فرد میشود. همچنین متامفتامین که جزو محرکها محسوب میشود باعث بیخوابی شدید و کماشتهایی فرد شده و در درازمدت عوارض پوستی مانند آبسههای جلدی ایجاد میکند و ظاهر پوست را سالمندتر نشان میدهد.

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

تماس با ما