اهمیت مشاوره کنکور حرفه ای

با عرض سلام و خسته نباشید; من ۱۸ سالمه و سمپادیم و دیپلم تجربی نظام قدیم با معدل کل ۱۹٫۱۷ دارم و امسال برای اولین بار در کنکور تجربی شرکت کردم ولی نتایج کنکور برام رضایت بخش نبود به اصرار خانوادم وارد رشته تجربی شدم ولی خودم به انسانی علاقه مندم باتوجه به تاثیر ۳۰% قطعی سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ اگه بخوام برای کنکور انسانی پشت بمونم باید دیپلم انسانی بگیرم یا اینکه نمرات دیپلم تجربی رو در رتبم مشاوره ی کنکور انسانی لحاظ میکنند؟ میخوام امسال کنکور تجربی بدم باید کتاب های درسی نظام قدیم بخونم یا جدید؟ همچنین لازم است قبل از اینکه مشاور برنامه ریزی کنکور برای شما برنامه ریزی کند اطلاعات کاملی از وضعیت و شرایط فعلی شما، توانایی ها، نقاط ضعف و قوت و سایر موارد لازم در اختیار داشته باشد تا بر اساس آنها و با توجه به اصول برنامه ریزی، بهترین برنامه درسی برای کنکور یا برای امتحانات پایان ترم را طراحی کرده و به شما تحویل دهد.

مشاور کنکور 99

در مشاوره تلفنی، می توانید وضعیت، شرایط و مشکلات درسی خود را به صورت شخصی و با جزئیات بیشتر با مشاور در میان بگذارید و از وی راه حل دریافت نمایید. مرکز مشاورهٔ دانشگاه تهران، اقدام به انتشار نشریهٔ پیام مشاور مینماید. به منظور تسهیل روند انتخاب رشته شما داوطلبان عزیز، فایل دفترچه های انتخاب رشته کنکور سراسری 99 در قسمت زیر قرار داده شده و لینک دفترچه انتخاب رشته گروه های آزمایشی سال 1400 نیز به محض انتشار آن ها در جدول فوق قرار داده می شود. مطلع باشند تا به بهترین وجه ممکن و بدون هیچ گونه اشتباه در انتخاب رشته، روند مربوطه را به انجام برسانند. اگر دفترچه انتخاب رشته کنکور گروه آزمایشی خود را با دقت بررسی کرده باشید، متوجه خواهید شد که در مقابل هر یک از رشته ها، یکی از 4 عبارت بومی، استانی، ناحیه ای و کشوری درج شده و ممکن است برای شما این ابهام به وجود آید که منظور از گزینش بومی، استانی، ناحیه ای و کشوری چیست؟ منظور از رشته های کشوری، بومی، استانی و ناحیه ای چیست؟ اگر رشته ای در دانشگاه یک ناحیه از دو ناحیه همجوار موجود باشد، آن رشته قطبی است ولی رشته های ناحیه ای فقط در دانشگاه یک استان از چند استان همجوار ارائه می شوند.

تست زبان انگلیسی 2 درس 2 یک مجموعه سوال انتخابی از پایه یازدهم می باشد که برای دانش آموزان پایه یازدهم و کنکوری ها طراحی شده است. اما سوال اساسی که خیلی از دانش آموزان و کنکوری ها دارند اینه که چگونه فیزیک کنکور را بخوانیم ؟ بهترین منابع کنکوری برای هر داوطلب ، متفاوت است. فیزیک هم مثل ریاضیات، درس دردسرساز کنکوری هاست. تست زبان انگلیسی 2 درس 2 یک نمونه آزمون انتخابی از پایه یازدهم میباشد. قابل ذکر است که پس از انجام انتخاب رشته، امکان تغییر رشته تا حدودی وجود دارد، به این صورت که داوطلبان با مشاهده کارنامه سبز کنکور خود، اطلاعاتی در رابطه با احتمال پذیرش و عدم پذیرش در سایر کد رشته های انتخابی به دست می آورند که در صورت داشتن شرایط لازم می توانند رشته آینده خود را عوض کنند. 25 درصد از ظرفیت هر کد رشته محل به همسر و فرزندان شهدا، آزادگان و همسر و فرزندان آن ها، جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آن ها اختصاص دارد. لازم به ذکر است، سازمان سنجش فرصتی را در اختیار داوطلبان قرار می دهد تا در مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور سراسری، کد رشته محل های مورد نظر خود را به صورت اینترنتی ثبت نمایند و یا کسانی که قبلا کد رشته های خود را درج کرده اند، نسبت به ویرایش انتخاب رشته سراسری خود اقدامات لازم را انجام دهند.

مشاور کنکور فرهادیان

همچنین معمولا مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 برای داوطلبان بازمانده از این مرحله در نظر گرفته می شود. سعی کنید آزمونهای فروردین و اردیبهشت را برای اصلاح نقاط ضعف در نظر بگیرید. اگر رشته مورد نظر در هیچ یک از دو قطب همجوار ارائه نشود و فقط در چند استان به صورت ناهمگون و پراکنده موجود باشد، آن رشته کشوری است. شرط لازم برای استفاده از سهمیه 25 و 5 درصد، کسب 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد همان رشته و برای استفاده از سهمیه رزمندگان کسب 75 درصد نمره آخرین فرد مورد پذیرش الزامی می باشد. هر چه رتبه داوطلب بهتر باشد، انتخاب رشته به همان میزان حساس تر و مهم تر می شود. همان طور که اشاره کردیم، کنکور یک رقابت است. داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم نظام قدیم هستند، بخش محل اخذ مدرک تحصیلی 3 سال آخر دبیرستان یا هنرستان ملاک است.

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

تماس با ما